Raske võit Haapsalust13-12-2016

veide4

BC Kalev/Cramo sai Alexela Korvpalli Meistriliigas kirja 11. võidu, kui sai Haapsalu Wiedemanni spordihoones toimunud ja mängus TLÜ/Kalevist jagu 74:64 (33:26). Võit tõstis Cramo turniiritabelis teiseks. Nagu numbritestki näha, tuli võit raskelt. Viletsat visketabavust tuli lõpuminutitel kompenseerida kirurgiliselt täpse kaitsemänguga, sest „väikesel“ Kalevil oli Kalle Klandorfi lahkumismängus (peatreenerina jätkab Raido Roos) küllaga võimalusi lõpuminutitel mäng enda kasuks pöörata. Kiirustatud kaugvisked ja kogunenud väsimus (kõik algviisiklased said kirja üle 30 mänguminuti) võtsid neilt aga üllatusvõimaluse.
Avaveerandi järel 17:10 ja teisel veerandajal juba 30:14 juhtinud Cramo häälestus loksus paigast, ebaõnnestunult sekkusid mängu noormängijad Gavrilov ja Tass ning 13:1 vahespurdi teinud TLÜ/Kalev tuli tormilise hooga mängu tagasi.
Viimasele veerandajale mindi küll Cramo 7-punktilises eduseisus, ent kahe minutiga kolm kaugviset (2x Kurg) tabanud TLÜ/Kalev jõudis vaid ühe punkti kaugusele (58:57). 4:47 enne lõppu viigistas Kaido Saks seisu 60:60. Grabauskase räige ebasportliku vea järel teenis Cramo vaid ühe punkti ja vastasel oli võimalus juhtimagi minna, kuid Cramo pidas kaitses murrangulistel hetkedel hästi vastu. Simmonsi pealtpanek kasvatas vahe taas kolmele. Viimased kuus rünnakut suutis Cramo realiseerida ning lõpuks oli võit juba numbriliselt kindel.
Rain Veideman kogus 17 punkti ja ületas Meistriliiga kõigi aegade punktitabelis 2500 punkti piiri. Vitali Ljutõtš lisas 12, Cedric Simmons, Gregor Arbet ja Mark Tollefsen lisasid 10 silma. Puhkepäeva sai Demonte Harper.
„Väikese“ Kalevi poolel sai Kaido Saks kirja 15, Robertas Grabauskas 14+10lp, kaugelt 2/10 tabanud Kristo Saage kogus 12 punkti ja möödus Meistriliga kõigi aegade punktitabelis Jaanus Liivakust, tõustes 23ndaks.
Nädalavahetusel asub Kalev/Cramo jahtima Eesti karikat. Poolfinaalis on vastaseks Valga/Valka meeskond.