Raske, aga kindel võit02-05-2016

veidfrei

BC Kalev/Cramo alistas poolfinaalseeria avamängus Avis Rapla 84:74 (38:39) ja asus kolme võiduni peetavat seeriat juhtima 1:0. Tegemist oli 20. järjestikuse võiduga Rapla meeskonna üle, kellele viimati kaotati ligi viis aastat tagasi. Nagu põhiturniirilgi, kus Rapla alistati kord 7, kord 3 punktiga, ei tulnud tänagi võit kergelt, seda enam, et Rapla poolel ei teinud kaasa veerandfinaalis hiilanud Maurice Kemp. Kalevi poolel tegi võimsa etteaste Shawn King, kes kogus 18 punkti ja 16 lauapalli, tabades väljakult 8/8, sealhulgas oma esimese tabava kaugviske üle nelja aasta (viimati Ukraina liigas 2012.a.). Hoos olid ka Rain Veideman (20) ja Rolands Freimanis (19 punkti). Vigastatud Sten Soku puudumise tõttu 30 mänguminutit teeninud Morris Curry lisas 13 punkti. Rapla poolel kogus Martin Paasoja 19 silma.

Mängu avapoolaeg osutus raskeks. Avaveerandi 23:16 võitnud Kalev jäi teise veerandaja alguses ligi neljaks minutiks kuivale ja 13:0 spurt viis vastased kuus punktiga juhtima. Poolaja lõpuni kontrolliski mängu Rapla. Seevastu III veerandajal demonstreeris Kalev esmaklassilist kaitsemängu, vastaste mängujuht Devin Brooks üritas soleerides rünnakut käima tõmmata, kuid meeskonna segadus aina kasvas. Kalev võitis III veerandaja 23:10 ja hoidis viimasel 10 minutil edu kindlalt. Siiski lubati vastasel viimasel veerandajal koguni 25 punkti visata, nii et mõtlemisainet teise mängu eel jagub. Ründelauad võideti täna 14:8, kuid kaugelt tabati vaid 9/37 ja vabavisetest teeniti 5 punkti (vastased – 20).

Peatreener Alar Varrak oli sunnitud nentima, et Sokk ja Mario Delaš sel nädalal mängukõlbulikuks ei saa. Kas täna hommikul ootamatu seljavigastusega ärganud Maurice Kemp kolmapäeval Raplas platsile astub, ei ole veel teada.