Rakvere Tarvas oli kindlalt üle BC Kalev/Cramost23-11-2012

2012.11.22_02

G4S Korvpalli Meistriliigas peeti suur vastasseis BC Kalev/Cramo ning Rakvere Tarva vahel. Kalevlased võitsid küll poolaja, kuid mängu teises pooles lagunes nende mäng täielikult ning Tarvas võttis kindla 95:69 võidu.

Kohtumist alustas hästi Kalev, kes mängis ladusasti nii rünnakul kui ka kaitses ning läks kiirelt 9:0 juhtima. Seejärel sai Rakvere Tarvas oma mängu käima ja seis tasakaalustus, siiski oli aktiivsemaks pooleks Kalev/Cramo, kes oli esimese veerandi järel ees 26:23. Pärast pisikest nõupidamist said Aivar Kuusmaa hoolealused taas hoo sisse ning varsti oli vahe kasvanud 10-punktiliseks. Hoida neil seda ei õnnestunud, vaid Tarvas tuli jällegi järgi. Poolajaks oli siiski ees Kalev 42:38.

Teine poolaeg oli võrreldes esimesega kui öö ja päev. Kuigi Tarvase poolajavestlus kestid vaid 2 minutit, olid nad palju värskemad kui vastased. Maris Laksa juhtimisel tabasid Rakvere mängijad järjepanu kolmepunktiviskeid, mis Kalevi murdsid. Kalevi mängujoonis oli kaootiline ning täiesti emotsioonitu. Kui Tarvas tabas järjepanu korve ning mängis südilt kaitses ja Kalev/Cramo ei saanud kuidagi nende vastu, kaotades mängu lõpuks 26 punktiga, seisuks 95:69. Andres Sõber võttis selle lahingu lihtsalt kokku: „Poisid olid jube tublid.“

Üleplatsimees oli Rakvere Tarva poolelt Maris Laksa, kes viskas hea visketabavusega 30 punkti, millest 5 olid kaugvisked. Renato Lindmets lisas 22, Brandis Raley-Ross 21 ning Reimo Tamm 10 silma. Lindmets korjas lauast 13 palli, tehes kaksikduubli. Kalevlastest jõudis kahekohalise arvu punktideni Frank Elegar ja Rait Keerles, kes viskasid vastavalt 15 ja 12 punkti.

Pilte mängust saad näha siit: BC Kalev/Cramo vs BC Rakvere Tarvas