Poolfinaalis nagu niuhti27-04-2016

veidfrei

BC Kalev/Cramo alistas veerandfinaali kolmandas kohtumises Valga-Valka/Maks&Mooritsi 80:68 ning võitis kogu seeria 3:0.

Seeria kolmas mäng näis olevat otsustatud juba pärast teist veerandaega, mille Kalev võitis 33:17 (veerandaja keskel tehti 12:0 spurt). Poolajavileks oli seis 54:33 ja kolmanda veerandaja keskel juba 67:38. Vaprad vastased lõpetasid kolmanda veerandaja 16:4 spurdiga ja jõudsid neli minutit enne mängu lõppu vaid 10 punkti kaugusele. Midagi tõsisemat õnneks ei juhtunud ja Kalevi võiduseeria jätkub. Rain Veidemanilt lõpuks 20 punkti, neist 10 vabaviskejoonelt. Shawn King lisas 15 ja Rolands Freimanis 11 punkti (lisaks 10 lauda). Käe said valgeks kõik 9 platsil käinud kalevlast.

Koguni 39 kaugviset sooritanud ja neist 12 tabanud Valga-Valka parim oli Valmo Kriisa 17 punktiga.
Loodetavasti ei jäänud see tema viimaseks mänguks Eesti meistrivõistlustel. Meenutame, et legendaarne Kriisa on tulnud Eesti meistriks neli korda, neist korra ka Kalev/Cramo ridades. Eesti meistrivõitlustel astus ta esimest korda platsile 1990 (!!!). aasta sügisel ning talle kuulub terve rida Eesti Meistriliiga rekordeid, sh on ta meistriliiga play-offides enim punkte visanud mängumees.

Poolfinaalis kohtume Avis Raplaga. Seeria algab esmaspäeval Audentese spordihallis.