Põnevust palju, aga tolku vähe28-02-2014

sokk_turowi_vastu

Üle mitme nädala VTB-liigas kodumängu pidanud BC Kalev/Cramo pakkus pealtvaatajatele igati vahva etenduse, kahjuks jäi peamine – kaks võidupunkti – seegi kord saavutamata. Kaotus Poola meistrivõistlustel teist kohta jagavale PGE Turowile tuli küll lisaajal, kuid oli numbriliselt kindel 90:97.

Eksisid niisiis need pessimistid, kelle arvates Kalev enam sügavamale sohu vajuda ei saa. Eesti meisterklubi on pärast novembrikuist hiilgavat võitu Kaasani Unicsi üle kaotanud VTB-liigas nüüd üheksa mängu järjest. Turniiritabelis ollakse kahe võidu ja 12 kaotusega A-alagrupis kindlalt viimased.

Seejuures oli mäng Kalev/Cramol juba sama hästi kui võidetud, sest kuus minutit enne mängu lõppu juhiti 76:66. Arvestades, et avaveerandil oli kodumeeskond taga 3:14 ja 12:24 ning pääses esmakordselt mängu juhtima alles 23.mänguminutil, võis arvata, et nii suur eduseis tähendab lõplikku murrangut. Kahjuks läks risti vastupidi.

Kolm möödaviset ja kolm pallikaotust võimaldasid vastasel paraku kahe ja poole minutiga teha 11:0 vahespurdi ja nii oli kodumeeskond kolm minutit enne mängu lõppu taas kaotusseisus.

11 sekundit enne normaalaja lõppu tõi Curtis Millage’i vise tabloole viigi 83:83. Vastaste kõige enesekindlam mängumees Damian Kulig kaotas palli ja nii jäi pall ka viimasteks sekunditeks Kalevile. Viimase viske võttis enda peale ei keegi muu kui Millage, ent sai kulbi. Mäng läks lisaajale.

Gregor Arbeti vabavisetest sai Kalev juhtima 88:87, kuid see oli täna meie meeste võimete lagi. Järgmised viis mängust tehtud viset läksid mööda, ja vastane lõpetas mängu suure 10:2 spurdiga.

26 punkti kogunud Damian Kulig tegi oma tänavuse hooaja parima mängu VTB-liigas. John Prince lisas 21 punkti.  Vastased tabasid 15 kaugviskest 8, Kalev – 21st 5. Vlad Moldoveanu tõi Kalevile 18, Frank Elegar 15 ja Tanel Sokk 14 punkti.

Vastaste peatreener sõnas pärast mängu, et ju siis elu peabki selline olema. „Eelmisel hooajal saime meie kaks mängu napilt tappa, see aasta siis pidi õnn pöörduma. Juba enne mängu ma uskusin, et me suudame selle mängu võita, kuna meil on väike play-offi šanss. Eks veidi võib-olla meid uinutas vastase ühe põhimehe Abboti puudumine.“

Kalev/Cramo peatreener Alar Varrak sõnas pärast kaotust, et mäng oli juba nende käes teise poolaja lõpus, kuid ootamatud vigastused lõid rütmi sassi. „Kui Elegar langes välja oli see me jaoks suur kaotus aga lisaks, kui Tanel sai vigastada oli see me jaoks juba liig. Paljud kritiseerivad küll Millaget, kuid me pallikaotuste arv on omajagu vähenenud tänu tema tulekule. Ta võib-olla ei ole enam nii terav, kui viis aastat tagasi, kuid tema liitumisel on kindlasti olnud omad plussid. Mul on siiralt kahju, et me selle mängu käest ära andsime, kuid me ei lahendanud lõppu nii nagu oli plaanis kahjuks.“

1. “Ta võib-olla ei ole enam nii terav, kui viis aastat tagasi, kuid tema liitumisel on kindlasti olnud omad plussid.”