Põnev lahing Valgas28-12-2016

demonte1

BC Kalev/Cramo kahemänguline nääriturnee algas üllatavalt põnevaks kujunenud kohtumisega Valgas. Valga/Valka meeskond rõõmustas kodupublikut südi etteastega ja kalevlased pidid lõpuni pingutama, et mitte noruspäi koduteele asuda.
Neljanda veerandaja alguseks 14-punktilisse kaotusseisu jäänud Maks&Moorits Ivars Žvigursi ja Valmo Kriisa tabamuste abil vägeva tagasituleku – kaheksa ja poole minutiga 19:9, nii et kui mängida jäi poolteist minutit, oli vahe vaid neli punkti. Õnneks tabas Vitali Ljutõtš järgmisel rünnakul koos veaga ning edasi pidid Eesti-Läti klubi mängumehed tegema taktikalisi vigu ja üritama kaugviskeid, et mängu päästa. Kalevlased olid vabaviskejoonel siiski piisavalt täpsed (viimasel minutil 7/8) ja võitsid lõpuks 83:76 (39:30).
Demonte Harperilt 22, Ljutõtšilt 16, Rain Veidemanilt ja Mickell Gladnessilt 12 punkti. Vastastel sai Reinis Strupovics kirja 19 ja Žigurs 18 punkti.
Kalev/Cramol on 16 mängust 13 võitu, millega hoitakse Alexela Korvpalli Meistriliigas teist kohta. Juba reedel pannakse edukaks kujunenud 2016.aastale punkt Jüri spordihoones, kus vastaseks tabeli kolmas – TTÜ.a