PÕHITURNIIRI VÕIT ON MEIE:31-03-2017

mirkovic

BC Kalev/Cramol ei õnnestunud sügisest saadik kordagi Alexela Meistriliiga liidriks tõusta…, kuni viimase mänguga suudeti ometi põhiturniiri võit kindlustada. Selleks tuli raskes mängus võõral väljakul jagu saada ei kellestki muust kui ammusest verivaenlasest Tartust. Lõppnumbrid 71:69 (35:33) – Branko Mirkovic tõi meeskonna parimana 15, Mark Tollefsen 13 ja meeldivalt üllatanud Timo Eichfuss 12 punkti. Tartu poolel hiilgas Dominikas Milka 19 punktiga. Sten Sokk kontrollis platsi, kogudes 5 punkti, 5 lauda, 5 söötu ja mängu parima pluss-miinus näitaja 10.
Äärmiselt tasavägise mängu võtmehetkeks kujunes tagantjärgi hinnates Tollefseni tabav kaugvise 2:09 enne mängu lõppu, mis kasvatas vahe neljale, ning sama mehe blokk Janari Jõesaarele kolmveerand minutit hiljem. Siiski jäi Tartule veel viigivõimalus, ent Tanel Soku vise 30 sekundit enne lõppu läks mööda. Viimase poole minuti jooksul said Mirkovic ja Tollefsen sooritada kokku 8 vabaviset, millest kukkusid korvi viis – sellest piisas, et vastast turvalises kauguses hoida. Gert Dorbeki kauge tabamus kukkus korvi mängu viimasel sekundil kui vahe oli neli punkti ning mängu ega põhiturniiri võitja saatust see enam ei mõjutanud.
Tartlaste visketabavus oli täna pisut parem (43% vs 39%), ent Kalev domineeris ründelauas 13:7 ja teenis vabavisetest 9 punkti enam (14:5).
Play-off algab Kalev/Cramo jaoks 10.aprillil, ent veerandfinaalivastane (kas Valga või Tarvas) selgub homme või hiljemalt teisipäeval.