Pärnust napp, kuid siiski kindel võit29-01-2017

veidepärnulai

BC Kalev/Cramo jätkab Alexela Korvpalli Meistriliigas võidukalt. Pärnu Spordihallist nopiti järjekordsed võidupunktid numbritega 74:71 (37:37) ning nüüd on Kalevil Meistriliigas esimese meeskonnana kirjas 20 võitu (23 mängust). Võiduprotsendilt jäädakse hetkel siiski napilt alla Tartule, kel 19 võitu (21 mängust).

Võrdse avapoolaja järel tegi Kalev kolme minutiga 8:0 spurdi, korraks juhiti isegi 13 punktiga, ent kodumeeskond võitles ennast mängu tagasi. Mängu saatust määravad hetked jäid neljandasse veerandaega.

Üheksapunktilisest kaotusseisust välja tulnud ja vahe vaid kolmele punktile (61:58) vähendanud pärnakate vastupanu murti 35.minutil alguse saanud 9:4 vahespurdiga, mille vältel tabasid kaks korda Tollefsen (korra kaugelt) ja kaks korda Simmons. Nõnda juhtis Kalev kaks minutit enne mängu lõppu 70:62. Vastastikuste eksimuste järel püüdsid pärnakad kalevlasi vabavisetele saates mängu päästa, ent 20 sekundit enne mängu lõppu oli Simmons vabaviskejoonel täpne ja kindlustas Kalevile võidu. Pärnakate lõpuspurt jäi hiljaks, lõpusekundil kukkus korvi Saimon Suti kaugvise, ent lähemale kui kolm punkti see kodumeeskonda ei toonud.

Rain Veidemanilt täna 16, Vitali Ljutõtšilt ja Mark Tollefsenilt 13 ning Cedric Simmonsilt 11 punkti. Pärnu poolel hiilgas Domagoj Bubalo 23 punktiga. Kalev tabas kaugelt vaid 6/30, lähedalt aga 21/32 ehk 66%. Pärnut vedas alt vabavisketabavus (9/16) ning ka nende kaugvisketabavus jäi täna ideaalsest kaugele (6/24). Juba ülehomme kohtub Kalev/Cramo TTÜ-ga.