Pääsemine!09-03-2017

simmons

BC Kalev/Cramo lõpetas raske mängu Riias 15:4 lõpuspurdiga ning kahandas kaotusnumbrid kohaliku Barons kvartalsi vastu 11-punktiliseks, 66:77 (36:43). Kahe mängu kokkuvõttes võitis Kalev/Cramo Balti liiga veerandfinaali 8 punktiga, sest mäletatavasti oli avamäng Kuressaares lõppenud Kalevi kasuks 100:81.

Esmakordselt Balti liiga ajaloos moodustavad esineliku kaks Eesti ja kaks Leedu klubi. Juba teist korda viimase nelja hooaja jooksul ei ole esinelikus ainsatki Läti klubi. Poolfinaalis on Kalev/Cramo vastaseks sel hooajal vägevat minekut näitav Prienai Vytautas.

Kalevi jaoks osutus tänane mäng tõeliseks katsumuseks. Kui teise veerandaja keskpaigani ei ennustanud miski katastroofi – 18. minutil oli seis 34:34, siis edasi sattus meeskond justkui vabalangemisse. Poolaja lõpetas Barons 9:2 spurdiga ja jätkas pärast pausi sama hoogsalt.

Kuressaares nähtamatuks jäänud Tyler Larson viskas teise poolaja esimese kuue minutiga 10 punkti ning kolmanda veerandaja lõpuks oli kodumängu +19 sulanud – Barons juhtis 65:45. Miski ei näidanud, et Kalev suudab veel mängu pöörde tuua. Viis ja pool minutit jäi mängida ja Barons juhtis 73:53…

Ometi jäi viimane sõna Eesti meistritele. Viimasest kaheksast viskest tabas Kalev kuus (Ljutõts tõi 6, Simmons 4 punkti), vastased samal ajal aga vaid 13st 2! Kalev oli pääsenud.

Cedric Simmonsilt täna 18 punkti ja 9 lauda, Vitali Ljutõtsilt 18 punkti ja 5 lauda, Branko Mirkovicilt 10 punkti.

Kalev tabas vastasest oluliselt paremini (24/50 versus 28/74), ent vastased said 6 ründelauda rohkem ning pallikaotuste seis oli see, mis täna peaaegu saatuslikuks sai – 25:9. Ent lõpp hea, kõik hea.