Õudne lugu07-02-2016

kaotus

BC Kalev/Cramo tänavusse VTB-hooaega on juba jäänud nii mõnigi hollywoodiliku stsenaariumiga kulgenud mäng. Ka tänane kohtumine võõrsil Loimaa Bisonsiga oli filmilik – paraku keskpärase slasher-õudusfilmi stiilis, kus peategelasel õnnestub etenduse jooksul küll korduvalt peletise küüsist pääseda, ent lõpuks – kui vaatajad on juba veendunud, et järgneb happy end – lõigatakse ta ikkagi mootorsaega ribadeks ja pealekauba – et publik ikka täieliku šoki saaks – mõrvatakse ka trobikond armsaid kassipoegi.
Kesise avapoolaja (36:48) teinud ning täna ilma Rain Veidemani ja Janar Soota läbi ajanud Kalev näitas kolmandal veerandajal ülikvaliteetset mängu, võitis selle 33:17 (Arbetilt 10 punkti) ja läks nelja punktiga ette.
Neljas veerandaeg kuulus aga täielikult Bisonsile – kaheksa minutiga mängiti Kalev üle koguni 28:7 ja kogu neljas veerandaeg võideti identsete numbritega – 33:17. Kalev kaotas kindlalt 86:98 – see oli VTB Ühisliiga ajaloos Kalevi ja Bisonsi neljas kohtumine, eelmised oli Kalev võitnud. Turniiritabelis on Kalevil nüüd 4 võitu ja 13 kaotust, sel hooajal juba mitu väärtuslikku skalpi saanud Bisonsil 7 võitu ja 13 kaotust. Unelm – kaheksas ehk viimane play-off koht – on päris kaugel. Nižni Novgorodil, kellega Kalev pole sel hooajal veel kohtunud, on võitnud 10 ja kaotanud 8 mängu.
Morris Currylt täna 16 punkti, 5 lauda ja 7 söötu, Erik Keeduselt 15 ja Rolands Freimaniselt 14 punkti. Shawn King sai kirja 10 punkti ja 11 lauda, ent tema ja Sten Soku äpardunud rünnakuüritused neljanda veerandaja alguses, kus Sokk üritas kahel korral „Elegari teha“ ehk alley-oop söötu anda, aitasid vastastel õige emotsiooni kätte saada ning võidule purjetada.
Bisonsile tõi Martin Zeno 25, Jacob Burtschi 17 ja Tuukka Kotti 15 punkti.
Kalevi visketabavus oli lõpuks 43% (viimasel veerandajal visked 7/20), kaugelt tabati 11/27 (viimasel veerandil 1/8). Vastased tabasid neljandal veerandajal 12/16, sh kaugelt 4/5.
Vabavisetest kogus Kalev 9 punkti (vastased – 18; Kalev tegi 8 viga rohkem). Pallikaotuseid tegi Kalev küll vaid 9, kuid vastased teenisid pallikaotustest 11, Kalev 4 punkti. Laua Kalev võitis 40:34 (ründelauad 13:4).

Peatreener Alar Varrak tunnistas mängujärgsel pressikonverentsil, et vastane vääris võitu rohkem. “Vastane alustas võimsalt nii rünnakul kui ka kaitses. Meie kaotasime rütmi. Vahejal õnnestus mõningaid asju muuta. Oleme kaotanud kolm endist algviisiku mängijat, mõistagi mõjutab see jõudude vahekorda, kuid samas ei ole see õigustus.”