Ootamatu häving02-10-2016

kalev-rapla

Eesti meister BC Kalev/Cramo alustas uut Alexela Korvpalli Meistriliiga hooaega ootamatult mannetu esituse ja kindla 66:82 (35:39) kaotusega Avis Raplalt.
Meeskonna koostöö jättis kõvasti soovida, millest kõneleb esmajoones tõsiasi, et tehti koguni 22 pallikaotust (Rapla – 11). Seejuures patustasid Kalevi neli ameeriklast koguni 18 pallikaotusega.
Meistriliiga põhiturniiril kaotas Kalev/Cramo viimati 2015.a. märtsis. Raplale jäädi viimati alla ligi viis aastat tagasi, mil Piimameister Otto alistas Janar Soo juhtimisel Kalevi (peatreener oli toona Aivar Kuusmaa, kuid selles konkreetses mängus juhendas meeskonda Alar Varrak) 80:68.
Tänase mängu kangelaseks osutus mõneski mõttes just Kuusmaa. Kalev oli neljanda veerandaja alguses 16-punktilisest kaotusseisust jõudnud vaid 8 punkti peale, ent Kuusmaa võttis aja maha, tegi mõned korrektiivid ja viimased kuus minutit kuulusid kindlalt Raplale, numbriliselt 11:3.
Mängu avapoolaeg oli tasavägine. Hooaja esimesed punktid viskas Domen Bratoz, sloveen, kel on kõik eeldused kerkida hooaja üheks säravaimaks mängumeheks.
Ljutõtši, Veidemani, Gladnessi ja Dorbeki korvidest sai Kalev ette 9:5, kuid vastased tegid 8:0 spurdi. Kalev vastas omakorda 7:0-iga ja avaveerand lõppes 16:16.
Teise veerandaja keskel tabas kalevit mõõn – kolme minuti jooksul neli möödaviset ja neli pallikaotust. Vastased tegid 7:0 spurdi, said ette 29:22 ja võitsid poolaja 39:35.
Teist poolaega märksa agressiivsealt alustanud Kalev jõudis Tollefseni ja Dorbeki korvidest kolme minutiga viigini 42:42.
Ometi jätkus hambutu tegutsemine. Veerandaja kuuendal minutil sai alguse Rapla 15:2 spurt, mille kulminatsiooniks olid Suareze kaks kaugviset. Kui kolmandat veerandaega jäi mängida kaks minutit, juhtis Rapla koguni 12 punktiga, veerandaja lõpuks kärises vahe veel punkti võrra.
Neljanda veerandaja alguses kasvas Rapla edumaa 16 punktile.
Seitse ja pool minutit enne lõppu alustas Kalev tagasitulekut. Minutiga seitse punkti toonud Ljutõtši korvidest vähenes vahe 11 punktile, Tollefseni kaugviskest kaheksale. Enamat täna ei suudetud.
Mark Tollefsen tõi Kalev/Cramole 23 punkti, Vitali Ljutõtš 13 ja Martin Dorbek 9. Kuuest viskest ühe tabanud Rain Veideman piirdus viie punktiga, Kõik kuus viset mööda kõmmutanud Robert Upshaw jäi nullile, kuid võttis kaheksa lauda.
Avis Rapla poolel särasid Bratoz (21), Martin Paasoja (16), kolm kaugviset tabanud Suarez (15) ja Thomas van der Mars (15+10 lauda).
Statistikas torkas silma ka teenitud-tabatud vabavisete arv: Rapla tabas 24/31, Kalev 8/11.