Õnn naeratas lätlastele24-09-2016

varaark

BC Kalev/Cramo alustas uut hooaega dramaatilise kaotusega, kui Balti Liiga Karikaturniiri poolfinaalis jäädi valitsevale Läti meistrile Valmierale alla 65:66. Kalev suutis vastased küll viimaseks neljaks minutiks kuivale jätta ja lõpetas mängu 8:0 spurdiga, kuid Demonte Harperi viimane vise ei tabanud ja nii pääses finaali Valmiera.

Robert Upshaw tõi Kalevile 14 punkti, kuigi tabas kehvasti (5/14) ega saanud kätte ainsatki lauapalli. Mark Tollefsen lisas 11 punkti ja 8 lauda, Mickell Gladness 9 punkti ja 9 lauda ning Demonte Harper 9 punkti. Võitjaile tõid Maris Laksa 15 ja Ovidijus Varanauskas 13 punkti. Kummalisel kombel ületas Kalev vastaseid enamikus statistilistest näitajatest, vaid vabavisked (vastastel 10/14, meil 9/15) andsid vastastele visuaalselt minimaalse, kuid sisult määrava paremuse.

Tasavägise mängu kulminatsiooniks kujunes küll Kalevi lõpuspurt, ent paraku naersid viimasena siiski lätlased. Neljanda veerandaja keskpaigaks 10-punktilisse kaotusseisu jäänud Kalevi tagasituleku algatas Demonte Harperi vaheltlõige ja pealtpanek 5:40 enne mängu lõppu. Järgnes Martin Dorbeki korv, veel üks väle sooritus Harperilt ja kuigi vahepeal tabasid ka vastased, põrutas Rain Veideman kaks ja pool minutit enne lõppu sisse kolmese ja kaotusseis oli vaid kolm – 63:66. Viimasel minutil vähendasid Erik Keeduse ja Mickell Gladnessi vabavisked vahe punktile. Vastased aina eksisid – neil läksid luhta viimased seitse rünnakut – ja nii jäi viimane rünnak meile, paraku vise ei tabanud. Tagantjärgi võib kaotuse põhjusi otsida pisiasjades – näiteks tabas Kalev viimasel veerandajal 7st vabaviskest vaid kolm, sh viimasel minutil 2/4.

Kalev/Cramo võitis avaveerandi 20:18 (Upshaw’lt 5 punkti), kuid jäi teise veerandaja alguses pärast vastaste 9:0 vahespurti kindlasse kaotusseisu. Peagi mäng siiski tasakaalustus ja poolaja võitis Valmiera vaid 35:34.

Kolmandal veerandajal ei suutnud väljakuperemehed rohkem kui viie minuti jooksul mängust ainsatki korvi saada ja Kalev rebis ette 43:37. Paraku haaras Valmiera sestsaadik omakorda initsiatiivi, lõpetas veerandaja 9:0 spurdiga ja juhtis enne viimast mänguveerandit 50:47. Aina rohkem suutis Valmiera domineerida võõras lauas.

Neljanda veerandaja alguses pääses Valmiera ette juba 8 punktiga, ent nende poolel suurepärase partii teinud Maurice Walkeri viies viga andis Kalevile uut lootust. Teda asendanud kunagine Valga mängija Lauris Blaus osutus aga korvi all veel kõvemaks pähkliks – Upshaw ja Tollefsen pidid tegema üle jõu käivaid viskeid ja vahe kärises 10 peale.

Homses pronksikohtumises on Kalev/Cramo vastaseks Šiauliai, kes jäi poolfinaalis Ventspilsile alla koguni 44:103.

BBL Cup on seni toimunud seitse korda ja iga kord on võitjaks kroonitud erinev meeskond. See seeria jätkub, sest ei Ventspils ega Valmiera pole varem finaalis mänginud.