Nižni Novgorodist kindel kaotus06-11-2016

behe

Endise Eesti koondislase Siim-Sander Vene koduklubi avas VTB Ühisliigas lõpuks võiduarve ja kahjuks ei kellegi muu kui BC Kalev/Cramo vastu. Seni Ühisliigas kõik neli mängu kaotanud (Eurocupil siiski kolmest kaks võitnud) NN rebis juba avaveerandil ette 11 punktiga ja kasvatas edu kogu ülejäänud mängu vältel. Lõppnumbrid 102:81 (49:34). Omavahelisest üheksast kohtumisest on Venemaa klubi võitnud nüüd kaheksa.
Vene tõi võitjate poolel 14 punkti, Ivan Strebkov 24 ja Kenny Boynton 19. Kalevlastest jõudsid kahekohalise punktisummani Vitali Ljutõtš (22, visked 5/5, vabavisked 10/12), Mickell Gladness (14, lisaks 8 lauda), Demonte Harper (12) ja Erik Keedus (10). Kehv viskepäev oli nii Mark Tollefsenil (2/9), Gregor Arbetil (1/6) kui Rain Veidemanil (1/6).
Vastased teenisid meie pallikaotustest 22 punkti (meie omakorda 12) ja tabasid väljakult 57%-liselt meie 45% vastu. NN suurim edumaa oli 30-punktiline.
Mängu positiivseimad hetked meie jaoks jäid esimestesse ja viimastesse minutitesse. Avaveerandil 11 punkti visanud Ljutõtš viis Kalevi juhtima 3:0 ja veel kaheksandal minutil oli meie kaotusseis vaid nelja-punktiline, järgnes aga vastaste 7:0 spurt. Viimase veerandaja võitis Kalev 24:19, ent arusaadavalt ei paku see täna kellelegi erilist lohutust.
Ühisliiga jätkub meie jaoks 21.novembril, kui võõrustame Euroopa absoluutset tippu, Moskva CSKAd.