Neljas kaotus18-11-2015

kaotus

BC Kalev/Cramo sai FIBA Europe Cup neljandas voorus järjekordse dramaatilise kaotuse, kui Rishon LeZioni Maccabile jäädi võõrsil alla 66:67 (36:35). Selle kaotusega minetas Kalev viimsedki lootused alagrupist edasi 32 tugevama hulka pääseda.

Pea kogu avapoolaja juhtinud Kalev jäi neljandal veerandajal 10-punktilisse kaotusseisu, kuid suutis võimsa 12:2 vahespurdiga mängu viigistada. Viimase 21 sekundi jooksul oli Kalevil ühepunktilises kaotusseisus võimalus mäng ka võiduks pöörata, paraku oli lõpplahendus uskumatult mannetu – ei viset, ei teravuse loomist. Sisuliselt põrgatati kuni lõpusireenini.

Sten Sokk tõi Kalev/Cramole 16 punkti (kaugelt 4/7), Gregor Arbet ja Rolands Freimanis lisasid 10 punkti (lauapalle vastavalt 7 ja 8). Kalev tegi täna 11 pallikaotust ja võitis ründelaudade arvestuses 8:6. Kaugelt tabati 8/27. Saatuslikuks said vabavisked – neid tabati 12/23, seejuures eksiti lubamatult palju just mängu otsustavatel minutitel.

Maccabi poolel kogus vägevad numbrid – 18 punkti, 10 lauda ja 6 korvisöötu – Darryl Monroe. Chris Wright lisas 15 ja Scott Dawson 10 punkti.

Avaveerandil läks Kalev ette 5:4 ja 7:5. Vastased said omakorda ette 10:7, kuid järgnenud 10:2 vahespurt (Sokult kaks kaugviset) viis Kalev taas ette 17:12. Sestsaadik hoidis Eesti klubi eduseisu kuni poolaja eelviimase minutini (korraks oli vahe juba kaheksa punkti). Iisraeli koondislase Shawn Dawsoni vedamisel tegi Maccabi poolaja lõpus 9:0 spurdi ja sai üle pika aja juhtima 35:32. Raley-Rossi ja Veidemani jõu- ja ilunumbrid tõid poolaja võidu siiski Kalevile – 36:35.

Kalev tabas poolajal kaugelt 4/14 (teisel veerandajal 0/6), sai kätte 7 ründelauda ja tegi 6 pallikaotust. Vabavisetest oli Maccabi teeninud 8, Kalev 4 punkti.

Kolmanda veerandaja alguses sai Kalev Soku ja Rossi korvidest kuue punktiga ette, ent sellega said rõõmuhetked otsa. Vastaste võõrleegionärid vedasid Maccabi järele ja pärast Boone’ile vilistatud ebasportlikku viga ja 14:2 spurti oli ees juba Maccabi 51:45. Järgmisest üheksast vabaviskest viskas Kalev koguni kuus mööda, lisaks lahkus Killingsworth vigastuse tõttu mängust. Enam hullemaks ei saanud minna. Kolmanda veerandaja lõpuks juhtis Maccabi 57:52.

Viimase veerandaja alguses olid platsil kaks täiesti erinevast klassist meeskonda. Vastane domineeris nii kaitses kui rünnakul, kalevlaste jaks näis ilmselgelt otsas olevat. Esimesed punktid sai Kalev alles veerandaja viiendal minutil, aga siis saabus mängu täielik pööre. Arbeti, Keeduse ja Soku kaugvisetest oli ühtäkki vahe kõigest kolm punkti! Mängida veel kaks minutit.

Freimanisele tehtud vea järel rääkis Wright endale välja tehnilise vea ja kuigi tasuks saadud kolmest vabaviskest realiseerisid lätlane ja Sokk vaid ühe, tabas järgmisel rünnakul Freimanis ja seis oli viigis 64:64 – 12:2 vahespurt. Veel pani Boone Monroe’le kulbi ja Kalevil oli suur võimalus juhtima minna. Paraku Sokk ei tabanud, Dawson realiseeris kiirrünnaku ja vahe oli taas kolm. Soku kiire korv vähendas vahe taas ühele. Ühepunktilises eduseisus viskas Mark Lyons mööda mõlemad vabavisked, paraku ei suutnud Kalev viimase 21 sekundiga rünnakul mitte kui midagi ette võtta. Võit oli käeulatuses, aga seda ära võtta ei osatud.

Nädala pärast võõrustab Kalev Sofia Lukoili, kes sai täna lisaajal jagu Jenisseist. Võitlus alagrupi kolmanda koha eest jätkub, aga teiste alagruppide tänased tulemused tegid juba selgeks, et kahe võiduga parimate kolmanda koha omanike sekka pääseda pole reaalne.