Must päev05-01-2017

kalevveflai

2017. aasta algas BC Kalev/Cramo jaoks üsna masendava kaotusega, kui Riias jäädi alla põlisele rivaalile VEFile 66:78 (31:42). Teisel veerandajal 16:0 spurdi teinud VEF hoidis kindlat vahet neljanda veerandaja keskpaigani, mil kalevlased jõudsid viie punkti kaugusele, ent viimastel minutitel kuulus mäng kindlalt kodumeeskonnale. Kalev teenis 11 mängust juba 9nda kaotuse, VEFil on 10 mängust viis võitu, millega jagatakse VTB Ühisliigas 6.-7.kohta.
Demonte Harperilt täna 18 punkti (visked 7/18), 8 lauda ja 4 korvisöötu, kaugelt 4/10 tabanud Erik Keedus lisas 14 ja Sten Sokk 11 punkti. Cedric Simmons sai kätte 14 lauapalli. Kõvasti andis tunda Vitali Ljutõtši puudumine.
Võitjaile tõi Martins Meiers 15 punkti, 34-aastane, pärast 10 välisklubides mängitud hooaega kodumaale naasnud Janis Blums lisas 14 ja Mareks Mejeris 13 punkti ning veel kolm mängijat, sh endine Kalev/Cramo staar Armands Škele 10 silma. Just Škele oli see, kes teise veerandaja keskel, kui Kalev veel mängu igati kontrollis, algatas kodumeeskonna 16:0 spurdi. VEF võitis poolaja 42:31, seejuures tabas Kalev avapoolajal kaheseid 6/21.
Kolmandal veerandajal jõudsime paaril korral kaheksa punkti peale, ent järjekordne jäätumine aitas vastastel ette rebida 55:40. Keeduse kaks kaugviset andsid veel lootust, et mäng suudetakse päästa, ent leedulane Arnas Labuckas vastas omakorda kahe kaugviskega ja enne viimast veerandaega juhtis VEF 61:48.
Seisult 65:48 tegi Kalev vägeva 12:0 spurdi ja kui mängida jäi pisut alla kuue minuti, juhtis VEF vaid 65:60. Paraku viskasid kalevlased järgmise viie minuti jooksul mööda kõik viis väljakult tehtud viset, lisaks patustati kahe pallikaotusega ning 13:3 vahespurdi teinud VEF kindlustas võidu.
Juba laupäeval võõrustab Kalev/Cramo Saku Suurhallis Tartu Ülikooli. VTB Ühisliigas lahutab meid play-offist vaid kolm võitu, ent ees ootavad tugevad vastased – neist esimesena, 15.jaanuaril kodus, Lokomotiv-Kuban.