Mirkovici 28+11 kahjuks ei päästnud14-03-2017

IMG_3198

BC Kalev/Cramo kannatuste rada VTB Ühisliigas jätkus napi kaotusega täiesti võidetavas mängus, kui Saratovi Avtodorile jäädi kodus alla 86:94 (41:43). Saratov sai 18 mängust kuuenda võidu (9.koht), Kalev 19 mängust 15. kaotuse (12. koht). Kahjuks läks seega raisku Branko Mirkovici hiilgav viskekontsert – 28 punkti, 10 korvisöötu. Cedric Simmonsilt veel 15 ja Mickell Gladnessilt 14 punkti. Kahjuks pidi mängu vahele jätma Vitali Ljutõtš. Vastaste poolel särasid VTB-liiga suurim korvikütt Nick Minnerath 24 ja Jevgeni Kolesnikov 22 punktiga.

Kalevile said saatuslikuks esimese veerandaja esimene pool ning kolmanda veerandaja lõpp. Mängu alguses õnnestus külalistel kõik – esimesest 11 rünnakust realiseeriti 9 ning kui mängityud oli pisut üle viie minuti, juhtis vastane 22:11.

Kalevlased võitlesid vapralt, vaatamata mitme põhimehe vigastusele (Balti liigas sai viimati ränga käevigastuse Ljutõtš) ja Simmonsi põlvevalule. “Profisportlased peavadki läbi valu mängima,” kommenteeris kalevlaste rasket seisu peatreener Varrak pärast mängu lõppu.

Poolajavileks oli mäng sisuliselt tasakaalustunud ja kolmandal veerandajal näis, et on aja küsimus, mil Kalev mängu lõplikult enda kasuks pöörab. Paraku tegi Avtodor III veerandaja viimase 2 minutiga 7:0 spurdi ning rebis ette 67:60.

Vähemalt viiepunktilist edu hoidis Avtodor kuni mängu eelviimase minutini. Järelejäänud aja jooksul suutis Kalev paaril korral vahe neljale punktile vähendada, kuid külalised olid rasketel hetkedel täpsed ja võtsid neile nii vajaliku võidu.

Suurem osa statistilisi näitajaid olid (üsna) võrdsed, pallikaotusi tegi Kalev ühe võrra vähem, ründelaudu saadi võrdselt. Paraku teenisid vastased vabavisetest neli punkti rohkem ja tabasid ka kaugelt ülihästi (11/25 meie 9/24 vastu).

Kalev/Cramo hooaeg jätkub juba neljapäeval, kui Balti liiga poolfinaalis on vastaseks Prienai.