Mirkovic Minski vastu19-03-2017

cratsm01

BC Kalev/Cramo asub esmaspäeva õhtul Saku Suurhallis jahtima võitu Tsmoki Minski vastu ning peale au on mängus ka VTB Ühisliiga eelviimaselt kohalt kõrgemale tõusmine. Hetkel on mõlemal meeskonnal tabelis 4 võitu (Minskil 18st, meil 19st mängust). Arvestades, et oktoobris võitis Tsmoki kodus lisaajal 7 punktiga, on Kalevile omavahelises arvestuses kasulik vähemalt 8-punktiline võit.
Minski meeskonnaga on Kalevil n.ö. vanad arved. Mäletatavasti läks kaks aastat tagasi Minskis saadud punktiline kaotus meile maksma play-off koha. Tõenäoliselt oleks ka tänavune hooaeg kujunenud rõõmsamaks, kui sügisene napp kaotus poleks meil hoogu maha võtnud. Klubide vahelised suhtes muudab põnevamaks ka asjaolu, et Kalevi tänased põhitegijad Branko Mirkovic ja Vitali Ljutõtš on Tsmoki endised mängijad ja teinud omal ajal just Kalev/Cramo vastu häid esitusi. Täna kannab omakorda Tsmoki särki ekskalevlane Pavel Uljanko.
Erinevalt Kalevist, kelle mäng on viimasel ajal läinud tõusujoones, on Tsmokit hooaja lõpu eel tabanud raskused. Hiljuti lahkusid klubist sügisel Kalev/Cramo vastu superesituse (27 punkti, 6 rs) teinud mängujuht Dru Joyce (Müncheni Bayernisse!) ning endine Serbia koondislane Djordje Gagic (Kalevi vastu 13p, 15lp). Kes nende puudumisel liidriteks kujunevad, näitab homne mäng, ent senise hooaja põhjal võib kõige ohtlikumateks meesteks pidada Valgevene veterani Aliaksandr Kudriautsau’d, jänkit Justin Gray’d ja montenegrolast Nemanja Milosevici. Kokkuvõttes võib mängu eel siiski öelda, et Tsmoki ajutist (!) madalseisu tuleb kindlasti ära kasutada – kõik võimalused selleks on olemas.
Lõpetuseks ka selline teade, et kõik homsele mängule koha pealt piletiostjad saavad pisikese lisakingituse Optibeti poolt.
Mäng algab kell 18:30.

Kommenteerimine keelatud.