Minskist masendav kaotus09-01-2016

kaotus

BC Kalev/Cramo visiit Minskisse valmistas teist puhku järjest suure pettumuse. Kui kevadel saadud ühepunktilise kaotuse nahka läks lootus pääseda VTB Ühisliigas play-offi, siis tänane 77:100 (44:49) kaotus oli lihtsalt masendav. Kalev (neli võitu ja kümme kaotust) langes Ühisliigas nüüd eelviimasele kohale, Tsmoki on kuue võidu ja üheksa kaotusega selgelt play-off kursil.

Sten Sokk ja Rain Veideman panustasid 15 punkti, Gregor Arbet ja Rolands Freimanis 12. Josh Boone’i saagiks jäi 9 punkti ja 10 lauapalli, Mario Delas piirdus 4 punktiga. Kalev tabas väljakult 43%liselt (vastased – 58%), kaotas laua 28:35. Vastaste edu pandiks olid kaugvisked, mida tabati 11/22. Minski meeskonnas kogus kahekohalise punktisumma viis mängumeest, Branko Mirkovic parimana 19.

Mängu algus iseenesest midagi kurja ei kuulutanud. Kõigest kahe minutiga juhtis Kalev 10:3, pärast Gregor Arbeti kaugviset veel 15:10, aga ka 17:12 ja 19:14. Avaveerandi võitis siiski Tsmoki 25:24. Teisel veerandajal jätkus küll punkt-punkti mäng, kuid kodumeeskond hakkas tasapisi eest ära libisema. Garrett Stutzi korvidest ja Anthony Hilliardi kaugviskest kärises vahe juba kümnele punktile, kuid poolaja lõpuks oli vahe siiski vaid viis punkti.

Teise poolaja alguses tabasid kaugelt Arbet ja Veideman ning Kalevi kaotusseis oli mõnda aega vaid ühepunktiline. 53:52 seisult viskasid kalevlased aga mööda kuus viset järjest, sekka ka rida pallikaotusi ning 14:0 spurdi teinud Tsmoki rebis ette 67:52. Veerandaja lõpusekunditel kasvatas Justin Gray kaugvise vahe juba 20-punktiliseks ja mäng oli sisuliselt tehtud.