Milline võit!23-03-2015

kitsing_l2bimurdel

Et kõik ausalt ära rääkida, tuleb alustada sellest, kus Krasnõi Oktjabr spurtis mängualguses pahaendeliselt 0 : 13. Tõsi, v-o just see algusspurt oli äratuskellaks kalevlastele, kes sealtpeale võitlesid ennastunustavalt iga palli pärast ning lõppnumbriteks tähendas see pärast suurepärast thrillerit tablool 82 : 80 võitu.
Kalevlastele oli see VTB Ühisliigas 11ndaks võiduks, mis tõstis neid hetkel magusale viimasele play-off kohale.
Otsustavad kaks vabaviset tabanud Oleksi Petšerovi arvele jäi 25 punkti ja 8 lauapalli. Scott Machado lisas 21 punkti ja 9 resultatiivset söötu. Mängu ilmselt kangelaseks võib nimetada aga Kristjan Kitsingut, kelle mängus oldud aja jooksul viskasid kalevlased 14 punkti Volgogradi meeskonnast enam. Pea 27 minutit rassinud ääremängija arvele jäi meeldejääva pealtpanekuga kokkuvõttes 7 punkti aga mis peamine, just tema takistas mängu sekkudes, kohtumise alguses säranud Lamont Hamiltoni suurepäraselt. Lõpuks küll Hamiltonilt vastaste parimana 26 punkti ja 12 lauapalli, kuid teisel poolajal püsis mees punktipõuas.
Vastaste legendaarne peatreener Dirk Bauermann sõnas pärast mängu, et neile said saatuslikuks kehvalt tabatud vabavisked. „Me alustasime küll hästi, kuid lõpptulemus räägib enda eest,“ sõnas nimekas sakslane löödult.
Alar Varrak lausus esimese asjana pärast mängu, et supertöö Kristjan Kitsingult. „Peab tunnistama, et mängualguses mängisid nad meid üle. Nad olid võtnud kasutusele ühe uue liikumise, mis tõi neile mitu lihtsat kolmepunktiviset mille nad kõik ka tabasid. Õnneks leidus meil täna pingil selline mees, kes võttis palju pahandust teinud Hamiltoni sisuliselt kuivale ning lõppkokkuvõttes see meile edu tõi,“ lisas peatreener.
Pärast mängu esitas vastasmeeskond ka protesti. Nende arvates tegi Scott Machado* viimasel rünnakul jooksu.

* – suure tõenäosusega ajasid vastased numbrid protestis sassi ning soovid protesteerida Petšerovi viskele minekut.