Mäng nagu muinasjutt01-03-2017

simmons

Kuressaare Spordikeskuse ummistanud pealtvaatajad said tõenäoliselt elamuse, mis ei unune niipea. Selles mängus oli kõike – tehnilisi ja ebasportlikke vigu, efektseid pealtpanekuid, täitus maagiline 100, kohalik iidol sai kenasti käe valgeks, oma meeskond võitis ja vähe sellest – püstitati Balti liiga uus punktirekord. Nii väljendas ka peatreener Alar Varraku esimene mängujärgne kommentaar imestust: “Ma ei ole vist kunagi niisugust mängu näinud!”

BC Kalev/Cramo alistas Balti liiga veerandfinaali avamängus Riia Barons kvartalsi 100:81 (46:44) ja on enne 9.märtsil toimuvat kordusmängu üsna soodsas seisus, et jõuda üle nelja aasta taas Balti liiga nelja tugevama sekka. Harvanähtava viskekontserdi teinud Vitali Ljutõtš tabas väljakult 13/17 ja vabaviskejoonelt 17/20 (tema vastu tehti 16 viga) ning kogus Euroopa korvpalli mõistes sensatsioonilised 47 punkti.
Debüüdi teinud mängujuht Branko Mirkovic kogus 14 minutiga 13 punkti ja aitas meeskonna avaminutite mõõnast üle, langes aga seejärel mängust välja kahe tehnilise vea tõttu – mõlemad kohtunike otsuste võrdlemisi mõõduka vaidlustamise eest.

Mängu algus oli raske – vastased mängisid väga füüsiliselt, pannes osavalt proovile kohtunike valuläve. Kalevlased ilmselgelt ehmusid vastaste agressiivsusest ja kogusid ennast lõplikult alles teisel poolajal- siis hakkas omakorda tunda andma vastaste reisiväsimus.

Kolmandal veerandajal 18 punkti visanud Ljutõtš aitas Kalevil vahet aina kasvatada – kolmas veerand Kalevile 33:20. Vahe võinuks lõpuks suuremgi olla, ent vastased tegutsesid üsna hästi ründelauas (Baronsile 12:8), saades mitu teise katse korvi, lõpuminutitel läks mööda ka mitu vabaviset (kuigi üldiselt igati korralik tabavus – 28/36). Kaugelt tabas Kalev hiilgavalt – 10/23, vastased vaid 7/26. Pallikaotusi – 14:12, seejuures teenisid vastased ainuüksi avaveerandil Kalevil pallikaotustest 17 punkti.

Lisaks mainitutele paistsid numbrite poolest silma veel Rain Veideman – 11 punkti, 5 lauda, 7 söötu; Cedric Simmons – 9 punkti, 11 lauda, 3 blokki; Sten Sokk – 6 punkti, 6 söötu – +/- 32!!!