Mäng missugune!19-12-2015

boone

BC Kalev/Cramo pääses Eesti karikavõistluste poolfinaalis TLÜ/Kalevi vastu tõsise ehmatusega – kiire algedu järel jäädi 15-punktilise kaotusseisu, kuid viimastel minutitel pandi paremus selgelt maksma. Tulemuseks 96:90 võit, mis tähendab, et homses finaalis asub Kalev/Cramo TÜ/Rocki vastu püüdma esimest karikavõitu pärast 2008.aastat.

Josh Boone tõi täna võitjaile 25 punkti ja 18 lauapalli, Rain Veideman 21, Gregor Arbet 19 ja Rolands Freimanis 17 punkti. Vabavisetest teenis Kalev/Cramo 10 punkti enam, „väike Kalev“ tegi koguni 32 viga, Kalev/Cramo – 18. Hiilgavalt (16/34) kaugviskeid tabanud TLÜ/Kalevi parimad olid johnny Berhanemeskel 20, Kaido Saks ja Thomas Droney 18 ja Janis Vahter 14 punktiga.

Neli minutit enne lõppu algatas Sten Soku kaugvise seisul 78:82 otsustava 11:1 spurdi, mis tähendas, et poolteist minutit enne lõppu juhtis Kalev/Cramo 89:83. Thomas Droney kaks korvi vähendasid vahe veel ühele punktile, kuid Veidemani tabav kaugvise kindlustas 31 sekundit enne mängu lõppu Kalev/Cramole siiski võidu. Kuni selle hetkeni mängu dikteerinud TLÜ/Kalev oli selgelt väsimas – visked ei tabanud enam korvirõngast ega –lauda, osa põhimehi langesid vigadega, Reimo Tamm vigastusega välja… TLÜ/Kalev võitles vapralt lõpuni, kuid Kalev/Cramo läks oma teed.
***
Mängu algus kuulus selgelt Kalev/Cramole. Rain Veidemani kahe kaugviske järel oli kahe minutiga seis 8:0, mõni aeg hiljem juba 15:3 ning kuuendal minutil koguni 23:8. Kõik märgid näitasid, et mäng liigub samas suunas, kus sama paari eelmine kohtumine, mis lõppes 40-punktilise vahega.

Sellest seisust sai alguse Kalev/Cramo pikk mõõn. Kõigest nelja minutiga spurtis TLÜ/Kalev 17:4, mis tähendas, et avaveerandi lõpuks oli Kalev/Cramo edumaa vaid kaks punkti.

Teisel veerandajal pääses TLÜ/Kalev juba juhtima ning veerandaja keskel vormistati 12:1 vahespurt, misjärel vahe oli juba 9. Ent asjad läksid veel hullemaks. Kolmanda veerandaja lõpu eel tabas Vahter kaks kaugviset, Berhanemeskel lisas veel ühe ning Kalev/Cramo kaotusseis oli juba masendavat mõõtu – 56:71.

Ent selleks ajaks ilmutas „väike Kalev“ juba selgeid väsimuse tundemärke ja ainult enesekindlusest jäi Kalev/Cramo „materjali“ vastu selgelt väheks. Neljandat veerandaega oli mängitud alla minuti, kui tablool oli juba viik 76:76. Sellelt seisult suutis TLÜ/Kalev veel korraks nelja punktiga ette rebida, kuid sensatsioon jäi seekord saabumata.