Madalseis jätkub17-01-2016

IMG_2900

BC Kalev/Cramol ei õnnestunud VTB Ühisliigas aina vaevalisemalt veerevale mänguvankrile uut hoogu sisse lükata. Tšehhide BC Nymburkile kaotati suurelt 70:99 (31:44). Kalevlaste mäng lagunes täielikult kolmandal veerandajal, mis kaotati 23:37. Nymburkil jäi vaid üks punkt puudu VTB liiga rekordist ühel veerandajal visatud punktide arvestuses (rekord – 38 – kuulub 2012.aastast Rytasele).

Mõni minut enne lõppu oli kalevlaste kaotusseis juba 38 punkti, ent lõpus võtsid vastased hoo maha (õigemini üritasid kolmepunktivisete abil 100 punktini jõuda, kuid ei tabanud) ja vahe vähenes.

Horvaat Mario Delaš tõi Kalevile 17 punkti, Rolands Freimanis ja Rain Veideman lisasid 12 silma. Vastastele tõi Belgia koondislane Maxime De Zeeuw 16 (neist 14 avapoolajal), kuu lõpus 36-aastaseks saav Jiri Welsch 14 ja Michael Dixon 13 punkti. Jätkuvalt keskmängija värbamisega ametis olev Kalev kaotas laua 29:46, kuid ainuüksi selle taha mäng ei jäänud, sest ründelauad olid enam-vähem tasakaalus (10:11). Paraku jäädi ka visketabavuselt vastastele suurelt alla. Kalev 30st kaugviskest viis, vastased 20st kaheksa.

Kalev/Cramo jätkab nelja võidu ja 11 kaotusega Ühisliigas eelviimasel kohal ja võõrustab nädala pärast Astanad. Kuigi hetkeseis optimismi ei sisenda, väärib siiski märkimist, et võitlus play-off-koha eest jätkub. Hetkel kaheksandal kohal olev Nižni Novgorod kaotas täna suurelt Astanale ja on 15 mängust võitnud seitse. Väidetavalt on Nižnit tabanud ka rahalised raskused, seega ei ole nende püüdmine sugugi lootusetu.