Eurosari algas valusa kaotusega28-10-2015

ross_korvile

BC Kalev/Cramo alustas uut FIBA Europe Cup sarja südi mänguga Rishon LeZioni Maccabi vastu. Paraku läks hinnaline 81:92 (41:46) võit 4000 km kaugusele Iisraeli suuruselt neljandasse linna.

Kalevlaste parim oli Josh Boone 18 punkti ja 7 lauapalliga, Brandis Raley-Ross lisas 17 punkti, 6 lauda ja 5 korvisöötu ja Gregor Arbet 16 punkti. Suurepäraselt (59%) tabanud ja ainult 6 pallikaotust teinud vastaste parimana kogus NBA- ja Euroliiga-kogemusega Chris Wright 25 punkti. Mark Lyons lisas 20, Avi Ben-Chimol 17 ja Darryl Monroe 12 punkti, lisaks 12 lauda ja 8 söötu.

Viis ja pool minutit enne lõppu ühepunktilises kaotusseisus olles tegi Kalev/Cramo 8:2 vahespurdi ja rebis ette 80:75. Paraku tulid vastased Mark Lyonsi korvidest järele ning Chris Wrighti 2+1 viis nad 1:28 enne mängu lõppu kolme punktiga ette. Sten Soku pallikaotusele järgnes korv Avi Ben-Chimolilt ja 26 sekundit enne lõppu otsustas mängu saatuse 35-aastase Tony Youngeri tabav kaugvise.

***
Kuigi vastaseks oli tugeva ja ühtlase Iisraeli liiga hetke liider, ei ilmutanud kalevlased avaveerandil vähimatki aukartust. Kiirelt rebiti ette 7:2 ja 16:6 (Arbetilt juba 11 punkti), abiks oli ka vastaste kohati ootamatu rabedus (eksiti pealtnäha lihtsatel korvialustel visetel või koguni pealtpaneku-üritustel). Rain Veidemani kaugviskest juhtis Kalev/Cramo veel 21:12, seda kõigest kuue ja poole minutiga, ent siis kodumeeskonna ind rauges. Eksiti nii kaugelt, kui – nagu ennist vastasedki – ka pealtpanekukatsel. Maccabi lõpetas avaveerandi 0:11 vahespurdiga ja asus juhtima 21:23. Arbetil, nagu öeldud, kirjas 11. Mõneti üllatavalt oli vastaste parim hooaja senistes mängudes keskmiselt 4,7 punkti kogunud Avi Ben-Chimol 8 silmaga.

Teist veerandaega alustasid kalevlased taas lennukalt. Raley-Rossi, Veidemani ja Freimanise tabamused (kaks viimast neist kaugelt) viisid Kalev/Cramo ette 29:23. Seda paraku vaid selleks, et langeda järjekordsesse mõõna. Kolm minutit hiljem ehk veerandaja keskel oli ees juba Maccabi – 31:32, Ben-Chimolil kirjas juba 13 punkti. Sestsaadik tabati kuni poolaja lõpuni kordamööda. Vastased teenisid pealtnäha lihtsaid korve peamiselt korvi alt, Kalevi poolehoidjaid rõõmustasid Boone’i pealtpanek ja Raley-Rossi mitu efektset tabamust. Poolaja lõpuks suutsid vastased Mark Lyonsi ja Chris Wrighti korvidest siiski mängu seni suurima eduseisu sisse seada – 41:46.
Avapoolajal oli Maccabi tabanud väljakult koguni 59%-liselt (Kalev – 44%), pallikaotuste seis oli 7:4 meie kahjuks, ründelaudade seis 9:4 meie kasuks.
Teise poolaja alguses hakkas Kalev senisest rohkem otsima võimalusi korvi alt – kaks korda tabas Boone, kaks korda vasaku käega Killingsworth, seejärel lajatas kolmese Arbet. Ent liigne pehmus kaitses, just korvi all, lubas vastastel eduseisu hoida. Punkt-punkti mängu järel lõppes kolmas veerandaeg 64:64. Aina paremasse hoogu läinud Boone kogus kolmandal veerandajal 9 punkti ja oli kerkinud Kalevi resultaiivseimaks 17 silmaga. Vastaste poolel oli Wright kogunud 18 silma.
Neljanda veerandaja alguses rebis Kalev/Cramo ette 72:67, jäi siis taha 72:73, kuid suutis tänu Raley-Rossi ja Soku kolme-punkti rünnakutele taas ette minna. Paraku kuulus mängu lõpp vastastele.
Eurosari jätkub kalevlaste jaoks 4.novembril, kui võõrsil kohtutakse Sofia Lukoil Academiciga, kes kaotas avavoorus Krasnojarskis sealsele Jenisseile 75:68. Enne seda, 1.novembril kohtutakse võõrsil Moskva CSKAga.

Peatreener Alar Varrak tunnistas pärast mängu, et kaitse vedas taaskord alt. “Vastased tabasid nn. paint’ist 66%-liselt, see tähendab, et oleksime pidanud maa-ala kaitset mängima. Paraku ei ole me sel hooajal jõudnud seda peaaegu üldse harjutada. Kui eelmisel hooajal saime nii mõnegi hinnalise võidu tänu kaitsele, siis tänavu oleme võitnud ainult tänu rünnakule. Vastastel tegid mängu kaks pikka, nagu ma ka prognoosisin, Gregor sai nende ühe liidri, Dawsoni, kinni, aga halva üllatusena kerkis esile Ben-Chimol.”