Lõvikoopas kahest kaks!13-05-2014

elegar_vlad_lauas

BC Kalev/Cramo alistas Alexela Korvpalli Meistriliiga finaalseeria ülipõnevas 2.mängus Tartu Ülikool/Rocki 87:84 (46:37). Finaalseeria jätkub esmaspäeval Saku Suurhallis seisul 2:0. Kalev on Rockist jagu saanud nüüd järjepanu 16 finaalmängus, ent nagu näitas tänane mäng, jõuab Rock iga mänguga lähemale selle uskumatult, et mitte öelda – „tüütult“ – pikaks veninud seeria lõpetamisele.
Tänase mängu viimase 90 sekundiga suutis Rock teha 9:0 lõpuspurdi ning jõuda 10-punktilisest kaotusseisust vaid ühe punkti kaugusele. Ka viimane rünnak jäi Rockile, kuid Kalev suutis lõpusekunditel kaitses tasakaalukalt tegutseda ja Vincent Simpsoni viimase sekundi vise läks kindlalt mööda.
Sinisärkide parim mees oli tänagi Vlad Moldoveanu, kes tabas väljakult 9 viskest 7 ja kogus 20 punkti, tabades 8 sekundit enne mängu lõppu ka Kalevile võidu toonud vabavisked. 11 minutit platsil viibinud Ty Abbott kogus 13 punkti nagu ka kolm kaugviset tabanud Gregor Arbet, Frank Elegar 12 (lisaks 11 lauda), Rain Veideman ja Curtis Millage 10 punkti.
Tartu meeskonna parimaks kerkis 22 punktiga Tanel Kurbas. Hiilgava etteaste tegi nädala lõpus 40.sünnipäeva tähistav Valmo Kriisa, kes tabas 6 kaugviset ja kogus 18 punkti. Samasuguse punktisumma, lisaks 10 lauapalli, sai kokku Janar Talts. Rock pidi seekord läbi ajama ilma Vilmantas Dilyseta, puudus ka Augustas Peciukevicius. Kalevi ridades jäi teisel poolajal pealtvaatajaks hüppeliigest vigastanud Veideman.
Väga hingestatult tegutsenud Rock domineeris lauas numbritega 38:27, ent saatuslikuks sai vabavisketabavus – Rock teenis 22 vabaviset, tabas neist aga vaid pooled. Kalev/Cramo tegi vastastest 5 pallikaotust vähem. Mõlemad vastalised tabasid hiilgavalt kaugelt – Rock 27st 13, Kalev 23st 12.
***
Kui avamängus rebis Kalev/Cramo juba esimestest minutitest kindlalt juhtima ja kontrollis mängu peaaegu (!) lõpuni, siis seekord tegutsesid kalevlased just viimasel veerandajal äärmiselt enesekindlalt. Neljandal mänguveerandil tabasid raskeid viskeid nii Arbet, Moldoveanu, Millage kui Sokk ning enamasti just niisugustel hetkedel, kui tartlased olid initsiatiivi haaramas. Arbeti tabamus 1:44 enne mängu lõppu kasvatas Kalevi edumaa 10 punktile. Võinuks arvata, et mäng on tehtud, ent Rockil oli varuks üllatus – Toome ja Taltsi korvid ning Gert Dorbeki vabavisked aitasid Rockil teha võimsa 9:0 lõpuspurdi. Kui mängida jäi 12 sekundit, juhtis Kalev/Cramo vaid 85:84. Kiirelt tehti viga, ent tartlaste õnnetuseks kõige valemale mehele – tänavuses play-offis 41st vabaviskest 38 tabanud Vlad Moldoveanu ei lasknud ennast põrgulärmist häirida ja tõi tabloole numbrid 87:84. Simpsoni viimane vise läks kindlalt mööda.
***
Erinevalt esimesest mängust, alustas Rock seekord kodumeeskonnale kohaselt. Kui mängitud oli minut, juhtis Rock 7:2. Kalev toibus kiiresti ja kolmanda mänguminuti lõpuks viis Veidemani kaugvise Kalevi ette 10:9. Elu esimest Eesti meistritiitlit jahtiv Veideman tabas avaveerandil kokku kolm kaugviset ja üheksandal minutil juhtis Kalev juba 27:17. Järgmised kolm kaugviset tabas Valmo Kriisa, vähendades kodumeeskonna kaotusseisu 26:27-le, ent lähemale, s.t. viigini või juhtima tartlased enam ei pääsenudki. Kriisa korvideseeriale vastas Kalev 11:0 vahespurdiga (seisuks 38:26), korraks kärises vahe isegi 14-punktiliseks ning poolaeg lõppes 46:37.
Kolmandal veerandajal püsis vahe 10 punkti ringis, ent 29. mänguminutil pääses Rock korraks ka viie punkti kaugusele. Siiski viisid Soku kaug- ja Abbotti lähivise Kalevi taas turvalisse kaugusse.
Viimasel veerandajal tabasid kaugelt Talts ja Kriisa, ent Moldoveanu ja Arbet ei jäänud vastust võlgu. Nii hoidis Kalev kuni mängu eelviimase minutini enamvähem kindlat edu.
Gregor Arbet sõnas pärast mängu, et eks veidi ikka üllatas Valmo Kriisa hea mäng, kes tabas mitmeid kolmeseid. „Oma „hoolealuse“ Simpsoniga sain üldjoontes hakkama, kuid täna erinevalt esimesest mängust suutis ta täna veidi paremini mängujuhtida ja resultatiivseid sööte päris palju koguda. Lõpp oli play-offi kohaselt närviline, kuid me olime siiski piisavalt enesekindlad, et lõpp endale hoida.“
Peatreener Alar Varraku sõnul ei olnud üllatus neile Tartu hea algus. „Oli teada, et Dilyse puudumise tõttu peavad teised mehed rohkem tegema. Seni kuni nad värsked olid, suutsid nad ka liiga palju lihtsaid korve saada. Ometi me ei muutnud oma kaitsereegleid ja lõpuks need üldkokkuvõttes toimisid. Muutsime vaid seda, et Elegari panime Taltsi peale Moldoveanu asemel ning see tõi edu. Võib-olla me pöörasime liiga vähe Valmo Kriisale tähelepanu, kes meile mitu korda pahandust tegi. Tanel Kurbas, kelle vastu me esimene mäng väga hästi olime valmis, ilmselt ka tema vastu me täna polnud nii hästi valmis. Negatiivne üllatus oli lauavõitluses alla jäämine aga küll me esmaspäevaks need vead kõrvaldame.“