Lõpuks ometi! Kalev/Cramo alistas Donetski27-10-2013

abbot_palliga_moldeveanu

Kahes tugevas rahvusvahelises sarjas osalev BC Kalev/Cramo sai lõpuks kätte esimese kaaluka võidu sel hooajal, kui VTB-liigas saadi numbritega 86:80 (41:32) jagu BC Donetskist.

Kalev/Cramo mängijad tabasid 9 kaugviset vastaste 5 vastu (üritusi vastavalt 22:18) ning tegid suurepärase mängu ründelauas (18:13).

Armands Škele tõi võitjatele 15, Tanel Sokk ja Vlad Moldoveanu 14, Frank Elegar 12 ja Rain Veideman 11 punkti. Vastaste poolel kogus Ben McCauley 23, Marco Killingsworth 19 ja eestlaste hea tuttav Giorgi Tsintsadze 3 punkti.

Võidu teeb iseäranis magusaks fakt, et Ukraina klubi polnud sel hooajal kaotanud veel ühtegi (ametlikku) mängu – näiteks kodustel meistrivõistlustel on kirjas võit nimeka Azovmaši üle, VTB-liigas aga on jagu saadud Nymburkist ning suurelt Peterburi Spartakist. Nii et vähemalt formaalselt oli Kalev/Cramo täna koduses Saku Suurhallis vastamisi alagrupi liidriga!

Mängu käik ei meenutanud juba esimestest minutitest saadik millegi poolest autsaideri ja liidri kohtumist. Viimastes mängudes head meeskonnatööd demonstreerinud, kuid ebaõnne ja „võiduhirmu“ ohvriks langenud kalevlased domineerisid algusest lõpuni. Skoori avas Tanel Sokk ja Armands Škele kaks järjestikust korvi tegid seisuks 9:2. Seitsmendal minutil kasvatas vigastuspausilt naasnud Rain Veidemani kaugvise kodumeeskonna edu juba 13-punktiliseks (19:6) ja avaveerandi võitis Kalev 26:14.

Teisel mänguveerandil sigines mängu ka pisut pinget, sest seisult 31:15 tegid vastased 9;1 spurdi ja vähendasid vahe 8-le punktile. Lähemalt aga ei jõutud – avapoolaeg Kalevile 41:32.

Kolmandal veerandajal jätkus kalevlaste hiilgav kaugviske-kontsert – kolmese said kirja Abbott, Sokk ja veerandaja lõpusekunditel ka Veideman, seisuks 64:45.

Kalev/Cramo jätkas pidurdamatult. Moldoveanu ja Abbotti kolme-punkti-rünnakutest kärises vahe juba 24-punktiliseks (72:48). Seitse minutit enne mängu lõppu Abbottilt veel 74:50. See jäi Kalevile viimaseks korviks mängust!

Järgnes masendav mõõn – nelja minutiga tegid vastased 19:1 vahespurdi ning kui mängida kolm minutit, oli kalevlaste eduseis kahanenud kaheksale punktile (75:69). Nii väike oli Kalevi eduseis viimati neljandal minutil! Kõnealuse perioodi jooksul tegi kodumeeskond tehnilise vea (Fall), mille vastane karistas ära viie-punkti-rünnakuga ja neli pallikaotust.

Kaks minutit enne lõppu sai aga vastaste liider Marco Killingsworth viienda vea. Moldoveanu, hiljem ka Škele ja Veidemani vabavisked hoidsid Kalevi edumaad 8-punktilisena ning minut enne mängu lõppu (80:71) võis publik vaikselt tähistama hakata. Lõpuks tulid koguni viimased 12 punkti Kalevile vabavisetest!

Meeskonna peatreener Alar Varrak oli silmnähtavalt rahul esimese rahvusvahelise sarja võiduga: „33 minutit me mängisime täpselt nii nagu peab, kuid paraku veidi jääb hinge kriipima viimased 7 minutit. Ilmselt tekkis v-o meil mõnes mõttes võidukramp. Samas nad hakkasid väga agressiivselt peale käima ja liikumised enam meil ei toiminud. Kui me mängime edaspidi samuti nii nagu täna alguses, siis me võime Euroopa keskmikke ka edaspidi võita. Meie edu peitub meeskondlikkus tegutsemises ja täna me olime ka meeskond. Eks me ootasime seda võitu päris kaua ja need kes korvpalli sügavamalt mõistavad, siis me pole tegelikult väga halvasti mänginud, vaid pisiasjades on olnud põhjused, mis on toonud kaotused. Loomulikult ka Rain Veidemani lisandumine andis meile samuti ühe vajaliku lisakäigu.“

Vastaste peatreener Valerii Plekhanov oli kurb, et tema meeskond suutis mängida vaid mängu viimased 8 minutit. „Kalev/Cramo tuli kohe algusest peale mängima, me paraku mängu alguseks selliseks lahinguks valmis polnud.“

Muide vastaste meeskonna mõlemad mängueelsed treeningud jäid Saku Suurhallis pidamata, kuna lennufirma suutis ära kaotada nende pagasi ning see saabus alles mängupäeva lõunaks Tallinna.