Lootust oli, aga…11-10-2015

arbet_k2si_rusikas

BC Kalev/Cramo visiit Saratovisse ei osutunud küll võidukaks, ent andis lootust – võime ka suurte ja tugevate vastu võrdselt mängida. Kalevlased olid mängus sees kuni viimaste minuteni, paraku tegi Avtodor Jevgeni Kolesnikovi võimsal vedamisel 15:4 spurdi ja võttis 68:60 (37:30) võidu.

Gregor Arbet oli Kalevi parim 16 punktiga, Erik Keedus lisas 8, Rolands Freimanis 7, Rain Veideman, Marco Killingsworth ja Brandis Raley-Ross 6 punkti. Josh Boone piirdus 4 punktiga, aga sai kätte 13 lauapalli. Kalevile said saatuslikuks pallikaotused – neid kogunes 20 (vastastel 11). Vabavisetest teenis Kalev 4, vastased 15 punkti. Meie kolm ainsat kahemeetrimeest (Boone, Freimanis ja Kilingsworth) tabasid seekord väljakult 25st viskest 8 (avapoolajal kolme peale kokku vaid 6 punkti).

Vastastele tõi Kolesnikov 16 punkti, neist 11 viimasel veerandajal. Seni kahes mängus keskmiselt 26 silma toonud Malcolm Armsteadi suutsid kalevlased seevastu vaid 7 punkti peale jätta.

Mängu algus sujus Kalevil suurepäraselt, kiirelt saadi ette 5:0. Paraku said vastased esimesest ehmatusest kiiresti üle ja olid peagi ees 12:7. Arbeti kaks kaugviset viisid Kalevi taas ette 13:12. Järgnenud punkt-punkti mängus ei suutnud VTB-liiga mullune 7. Kalevit millegagi ületada, kui välja arvata pingilt ilmunud “must hobune” Aleksei Nesterov, kes lühikese ajaga 7 punkti kogus. Senises karjääris sisuliselt mitte millegagi silma paistnud Nesterovi panus oli seda hinnalisem, et meeskonna liidritega tulid Kalev/Cramo mehed kaitses väga hästi toime. Teisel veerandajal oli tablool korduvalt viigiseis, ent seisult 24:24 said vastased vabavisetest 7 punkti järjest ja rebisid seejärel ette 37:24.

Poolaja lõpp ja kolmanda veerandi algus kuulusid Kalevile – kokku õnnestus teha 16:2 vahespurt ning pärast Freimanise ja Keeduse korve pääses Kalev 24. minutil juhtima 40:39 ning mõni minut hiljem pärast Freimanise kaugviset ka 45:43. Viimast veerandaega alustati siiski Avtodori eduseisul 52:50, kuna Jeremy Chappellil õnnestus meeskonnakaaslase möödaläinud vabavise kaheks punktiks vormistada.

Neljas veerandaeg oli tasavägine ja võrdselt närviline kuni Venemaa ekskoondislane Jevgeni Kolesnikov mängu enda õlule võttis ja lõpuks oma VTB-karjääri ühe parima sooritusega maha sai. Ta viskas kolme minutiga 10 punkti, Avtodor rebis ette 64:56 ja hoidis eriliste raskusteta kindlat vahet mängu lõpuni.

Peatreener Alar Varraku mängujärgne kommentaar

„Mängu oli küll ja küll. Rõõmutas see, et võitlesime. Eriti meeldis see, et eelmise hooajaga võrreldes jagunevad meil mänguminutid ühtlaselt (täna kogusid kõik 9 platsil käinud meest vähemalt 14 mänguminutit ja kõik said ka käe valgeks).

Mis kurvastas, oli 20 pallikaotust. Kahes VTB-mängus oleme nüüd teinud kokku 39 pallikaotust ja seda on selgelt liiga palju. Palliga ümber käimisega peame vaeva nägema, Nymburki mängust tehtud järeldused Rocki vastu toimisid. Rünnakul oli balanss kaug- ja lähivisete vahel igati paigas. Paremast tulemusest jäi puudu vaid see, et keegi (kolmest pikemast mängijast) oleks võinud teha Gregoriga samaväärse 15-20-punktilise soorituse. Siis oleks teine lugu olnud. Kaitses olime täna tublid, vastaste liidritega saime hästi hakkama. Seda halvem muidugi, et esimesel poolajal Nesterov ja teisel Kolesnikov ehk mehed, kellelt seniste mängude põhjal poleks suurt ohtu karta võinud, nii õnnestunult tegutsesid. Kolesnikovi viimase veerandaja soolo jääb muidugi häirima.“