Lokomotiv-Kuban oli liiga võimas05-10-2013

vlad-moldoveanu_web

BC Kalev/Cramo meeskond alustas VTB Ühisliigat kaotusega võõrsil Krasnodari Lokomotiv-Kubani vastu 74 : 86. Liiga üks suurfavoriite armu üles ei näidanud ning avapoolajaga asuti soliidsesse eduseisu 44 : 26. Pärast kolmandat veerandit juhtis Venemaa hiidklubi 71 : 50 ning alles viimasel veerandil õnnestus kalevlastel mängu tagasi tulla.
Vastaste poolt olid pidurdamatus hoos Richard Hendrix 21 puntiga ja Derrick Brown 20 silmaga. Kalevlaste parim oli Vlad Moldoveanu 19 punktiga. Bamba Fall lisas 13 punkti Vastased teenisid 19 vabaviset millest realiseeriti koguni 18. Kalevlased teenis küll 22 vabaviset kuid realiseeriti vaid 14. Rahule võib jääda kaugvisetega – 17st katsest realiseerisime 8. Paraku kahepunktiviskeid tabasime vaid 44%lise täpsusega, 44st viskest läbis korvirõnga 18 sooritust. Lauavõitluse kaotasime vaid ühe palliga – 32 : 31, kuid vastased andsid 30 resultatiivset söötu, meil vastav näitaja 17.
Alar Varraku sõnul kardeti võib-olla alguses liigselt tagamängijate viskeid ja seetõttu jäeti korvi all liigselt tegusemisruumi katte kattest mängus. Hiljem kui mänguplaanis tehti muudatus, olukord võrdsustus. Hoolimata kaotusest arvas meeskonna peatreener, et meeskonnas on piisavalt sisu, et järgmistes mängudes ka VTB liiga tippklubidele kõva lahing anda ja mõnigi võit võtta.
Järgmise mängu peab Kalev/Cramo ühisliigas eeloleval neljapäeval, kui kodus võõrustatakse Nymburki. Mäng Saku Suurhallis algab kell 18.