Lohutuseks kolmas koht25-09-2016

gladness1

Valmieras toimuva Balti liiga karikaturniiri kolmanda koha matšis alistas Bc Kalev/Cramo valitseva Balti liiga meistri Šiauliai 81:67. Mickell Gladness panustas võitu 18 punkti, 13 lauda ja 3 blokki, Vitali Ljutõtš 15 punkti ning Robert Upshaw ja Demonte Harper 12 punkti. Vastastele tõi A.J.West 18 punkti ja 14 lauda. Kalev teenis korvialusest tsoonist 52 punkti vastaste 32 vastu ning tegi 8 pallikaotust vastaste 15 vastu.

Eilses poolfinaalis vaid punktiga Valmierale alla jäänud Kalev katsetas täna twin tower’i taktikat – 211 cm pikkune Mickell Gladness ja temast veel tolli jagu pikem Robert Upshaw tulid algkoosseisus väljakule. See ei seganud siiski vastaste noorel tsentril A.J. Westil vähemalt avapoolajal korvi all domineerimast (temalt 15 punkti ja 8 lauda, meie kaksiktornilt 12 punkti ja 7 lauda). Ent tervikuna oli Kalevi mäng märksa mitmekülgsem (Kalevil kogus 5 või enam punkti kuus mängumeest, vastastel – üksainus) kaugelt tabati avapoolajal 3/6, vastased – 1/10, üldine visketabavus 53% vs 36%) ning avapoolaja lõpus tehtud 8:0 spurt viis Kalevi vaheajaks ette 41:35.

Teise poolaja alguses läks hoogu Eesti publikule tuntud Asenso Ampim. Kolm aastat tagasi Tallinna Kalevis mänginud vägilane tõi kahe ja poole minutiga 10 punkti ja aitas Šiauliai ette 45:43, kuid Gladnessi ja Upshaw tandem hakkas aina paremini tööle ja järgnes Kalevi 17:6 vahespurt, mille jooksul Gladness kogus 8 silma. Veerandaja lõpuks juhtis Kalev 62:57.

Viimane mänguveerand kuulus juba täielikult Kalevile – esimese nelja minutiga tegid vastased viis pallikaotust, Kalev spurtis 9:1 ja hoidis sestsaadik kuni lõpuni kahekohalist vahet.