Külm pirukas otse Siberist01-12-2013

abbot_jenissei_vastu

BC Kalev/Cramo valmistas Saku Suurhalli kogunenud 1700 pealtvaatajale pettumuse, jäädes VTB Ühisliigas 91:99 (47:52) alla alagrupis seni viimasel kohal olnud Krasnojarski Jenisseile. Viimast mänguveerandit eduseisus 72:70 alustanud Kalev laskis vastastel täieliku initsiatiivi haarata, kaotas veerandaja 19:29 ja jäi hinnalisest, et mitte öelda – „kohustuslikust“ – võidust ilma.

Juba avaveerand näitas, et mängu favoriidiseisuses alustanud Kalev ei olnud kaitses mänguks valmis. Avaveerand küll võideti 29:27, ent kaitse „kärises“ kõvasti. Siberist kohale lennanud külalismeeskonna hoog ei raugenud ka teisel veerandajal – jätkati 100 punkti graafikus. Kiiresti viskas kolm korvi 218-sentimeetrine serblane Kosta Perovic, tõmmates käima vastaste 12:0 spurdi, misjärel Jenissei juhtis 41:33.

Veerandaja keskel sai juba neljanda vea Indrek Kajupank, mis tähendas, et Armands Škelest niigi puudust tundval Kalevil jäi rünnakul veel üks käik vähemaks.

Kolmas veerandaeg oli juba mängu moodi. Pärast vaheaega oli kodumeeskond selgelt motiveeritum ning nelja minutiga mängiti vastased üle koguni 11:0 (6 punkti seni peamiselt negatiivsest küljest silma paistnud Veidemanilt), asudes juhtima 58:52. Vastased said aga ehmatusest üle ja juhtisid peagi omakorda 66:62 (Renfroe’lt kahe ja poole minutiga 7 punkti).

Veidemani korvid ja Kajupanga tabav kaugvise aitasid Kalevi taas ette ja kui mängida jäi 10 minutit, oli seis paljulubav – 72:70.

Kodumeeskonna hea hoog jätkus veel mõne minuti vältel ja kui mängida oli kaheksa minutit, juhtis Kalev 78:73. Järgnes paraku õudusunenägu. Hoogu sattus vastaste liider, seni vaid viie punkti peal püsinud Christian Burns. Mullu Itaalia liigas suurepärase hooaja teinud ääremängija kogus ainuüksi lõpuveerandil 8 punkti.

Otsustava kolme minuti jooksul realiseerisid vastased seitsmest rünnakust kuus ja 15:2 (!) vahespurt viis nad ette 88:80. Järelejäänud nelja ja poole minutiga ei suutnud Kalev vastaste võidujanu enam kuidagi kustutada ja kaotus oli tõsiasi.

Frank Elegar ja Ty Abbott kogusid 19, Rain Veideman 15 ja Bamba Fall 11 punkti.

Kalevlased ei tulnud kuidagi toime vastaste mängujuhi Alex Renfroega, kes panustas koguni 31 punkti, 7 lauda ja 6 korvisöötu. Enne tänast mängu oli tagamängija hooaja keskmine punktinäit vaid 8,3… Renfroe tabas neli kaugviset, vastased kokku 15st 10 (!), Kalev vaid 14st 4.

Kodumeeskond patustas 22 pallikaotusega (vastased 12), lisaks visati mööda 13 vabaviset ja kaotati ründelaud 11:15.

Kuuest mängust kogutud kahe võiduga püsib Kalev turniiritabelis kuuendal kohal. Nädala pärast kohtutakse võõrsil Sankt-Peterburi Spartakiga, kelle pärast on hetkel alagrupis viimane koht.

Vastaste peatreener sõnas pärast mängu: „Ma olen väga rahul võiduga. Me oleme kaotanud VTB Ühisliigas kolm mäng järjest. Me valmisutsime selleks mänguks väga tõsiselt ja nagu näha, me olime selleks valmis. See võit oli ka psühholoogiliselt väga oluline meile.“ Samuti lisas Stevan Karadzic: „Me mängisime eriti hästi mängu alguses ning samuti lõpp polnud paha. Me mängime ainult VTB liigas ja seetõttu meil pole väga palju mänge. Seetõttu on meil ka mängijaid heasse vormi väga keeruline saada.“

Alar Varrak: „Me ei mänginud hästi täna. Paraku on nii, et kui kõikidel meie mängijatel mäng ei õnnestu, siis on meil äärmiselt raske võita. Kolm märksõna millega kaotuse saab lühidalt kokku võtta: liiga palju pallikaotusi, nende suurepärane kaugvisete tabavus ja Renfoe. Midagi pole teha, me tunneme Škelest puudu ning talle tuleb võimalikult kiiresti asendaja leida.“

Rain Veideman: „Meie kaitse oli väga halb, eriti esimesel poolajal. Me ei suutnud kuidagi vastaseid pidurdada. Vahepeal tundus, et võime kaitses mida iganes teha aga nad panevad ikka meile ära ja seda näitab ka skoor. Kuna me mängisime kaitses kehvasti said nad enesekindluse ning seejärel oli neid aina raskem paraku pidurdada.“