Kolmest null…11-11-2015

kaotus

Eurosari jätkus Kalev/Cramo jaoks geograafiliselt Aasias, Tallinnast 5000 kilomeetri kaugusel asuvas Siberi miljonilinnas Krasnojarskis, kus tuli tunnistada kohaliku Jenissei 77:70 (51:36) paremust. Neli kaugviset tabanud Gregor Arbet tõi Kalevile 17, Rolands Freimanis ja Brandis Raley-Ross 12, Sten Sokk 9 punkti. Jenisseile tõi 22-aastane Denis Zahharov 17 punkti, Pavel Spiridonov, Delroy James ja DJ Kennedy lisasid 11 silma, Kennedy sai kätte ka 15 lauapalli. Kalev kaotas lauavõitluse koguni 27:46 (ründelauad – 8:16). Vabavisetest teeniti vastasest 7 punkti vähem (7/11 vs 14/24), pallikaotusi tehti seekord suhteliselt vähe – 11 (vastased koguni 20).
Kalev/Cramol on nüüd kirjas kolm kaotust kolmest mängust, Jenisseil kolm võitu. Matemaatiliselt võib Kalev siiski teise koha ehk edasipääsu eest võidelda – selleks on vaja võita teises ringis kolm mängu. Samuti võib tekkida olukord, kus Jenissei järel koguvad kolm meeskonda kaks võitu – seega tuleb teises ringis võtta maksimum eeskätt Maccabi ja Lukoili vastu. Nädala pärast kohtubki Kalev/Cramo võõrsil Maccabiga – kui sealt võitu ei tule, on selge, et eurosari lõpeb pettumusega.
***
Kalev alustas täna suurepäraselt ja juhtis pisut enam kui kahe minuti järel 9:4. Kaugelt tabasid Arbet, Veideman ja Sokk. Peamiselt Zahharovi ja Spiridonovi korvidest tegi Jenissei omakorda 12:2 spurdi ja läks ette 16:11. Arbeti ja Veidemani korvid aitasid vahet miinimumi lähedal hoida, kuid paar pallikaotust karistati valusate korvidega.

Avaveerand hiilgavalt (lähivisked 7/9) tabanud Jenisseile 28:22. Ründelauad nende kasuks 5:1. Zahharovil ja Arbetil oli kirjas 10 punkti.
Teise veerandaja alguses rõõmustasid kodupublikut tabavate kaugvisetega Vzdõhhalkin ja James ning Jenissei juhtis juba 36:24. Arbeti kolmene aitas Kalevi suuremast mõõnast üle, Raley-Rossi 2+1 järel oli vahe vaid 7 (40:33). Poolaja lõpp läks aga taas koledaks – ebaõnnestumistele rünnakul pakkusid vaheldust vaid ebaõnnestumised kaitses – vaheajale mindi seisul 51:36.
Jenissei oli tabanud 65% pealevisetest (kahesed 15/20!) ja domineeris lauas 23:7 (ründelauas 8:2). Arbetil oli koos 14 punkti, põhimeestest Boone ja Keedus nulli peal. Vastastele oli Zahharov toonud 15 silma.
Teise poolaja alguses suutsid kalevlased vastaed korralikult ära ehmatada. Kolme minutiga ei tabanud Jenissei väljakult ainsatki viset ja pärast Arbeti järjekordset kaugviset oli vahe vähenenud seitsmele punktile (54:47). Kuigi korraks jõuti ka kuue punkti peale, juhtis Jenissei enne viimast mänguveerandit siiski 65:55.

Neljanda veerandaja alguses jäi Kalev korraks 14 punktiga taha, ent pärast suurepärast 11:2 spurti (punktid viielt erinevalt mehelt) oli vahe vaid viis (71:66) ja mängida viis minutit. Vastaste tegutsemises oli paanika tundemärke. Paraku sai just siis, kui mängu oli tulemas otsustav pööre, DJ Kennedy Freimaniselt palli kätte ja teenis vea. Jänki küll eksis mõlemal vabaviskel, kuid vastased said enesekindluse tagasi ja Zahharovi pealtpanek kasvatas vahe üheksale. Mängida jäi veel kaks ja pool minutit. Mida pingelisemaks mäng läks, seda sagedamini tegid kohtunikud otsuseid, mis kalevlasi peast kinni haarama sundisid. Minut enne lõppu võttis Spiridonovi tabamus Kalevilt juba teoreetilised võimalused mäng võita.