Kolmas võit on käes26-01-2017

IMG_0439

BC Kalev/Cramo andis Saku Suurhalli (ja telerite ette) kogunenud publikule korraliku mustkunstietenduse, kui alistas Permi Parma 85:79 ja sai VTB Ühisliiga tabelisse kolmanda võidu 14 mängust. Teenida vabavisetest 10 punkti vastaste 21 vastu, kaotada laud 26:45 (ründelaud 5:19), teha 16 pallikaotust ning jääda neljandal veerandajal alla 14:31, kuid sellele vaatamata siiski üsna kindlalt võita – see on omamoodi ime.
Rain Veidemanil jäi VTB Ühisliiga karjääri parima punktisumma kordamisest puudu üksainus punkt – ta juhtis täna Kalevi vägesid 26 punktiga, tabades 11/16. Demonte Harper lisas 21 punkti ja 6 korvisöötu, aga ka 8 pallikaotust, Mark Tollefsen 16 ja Vitali Ljutõtš 15 punkti. Keskmängijad Simmons ja Gladness ei tabanud mängust ainsatki viset. 14. kaotuse saanud Parma parim oli 20 punkti kogunud 21-aastane Ivan Uhhov. Kardetud Danilo Andjusic, üks liiga suurimaid korvikütte, hoiti 10 punkti peal, hiljuti meeskonnaga liitunud Sloveenia koondislane Sasa Zagorac piirdus 6 silmaga.

Mäng kujunes üsna äärmuslikuks “Ameerika raudteeks”, kus Kalevil ei jäänud lõpuks palju puudu, et ainuüksi viimase veerandajaga maha mängida 23-punktiline edumaa. Hiilgava avaveerandi järel, mil korraks juhiti koguni 27:5 ja tabati väljakult 13/16, tabas esimene mõõn Kalevit teise veerandaja alguses, kui kuue minutiga teeniti vaid 6 punkti. Arbet ja Simmons teenisid juba kolmanda vea, vastased tabasid ridamisi vabaviskeid, kuid esialgu kindel edu püsis. Veidemani kaks tabavat kaugviset (temalt poolaja lõpuks 19 silma) kasvatasid poolaja lõpuks vahe 15-le – 46:31.

Teise poolaja alguses tulid vastased korraks 11 punkti peale, ent taas tabasid kaugelt Veideman, Harper ja Arbet ning Kalev juhtis 60:41. Hoog jätkus ja viimase veerandaja eel oli seis 71:48.

Viimane veerandaeg kujunes Kalevile loodetavasti väärt õppetunniks. Edu uinutas, loiule tegutsemisele lauas lisandus ideede puudus rünnaku. Taganttulija eelist aina uljamalt ära kasutanud Parma tegi 16:2 vahespurdi ja jõudis minut enne lõppu hirmuäratavalt lähedale – 80:75. Õnneks tegi aeg oma töö, 40 sekundit enne lõppu tehtud valesööt võttis vastastelt võimaluse Eestimaalt klubi ajaloo esimene VTB-liiga võit saada.

Ühisliiga jätkub Kalevi jaoks 5.veebruaril, kui võõrsil mängitakse Astanaga. 13. ja 19. veebruaril võõrustame Nižni Novgorodi ja Krasnojarski Jenisseid. Kuni neid mänge ei ole kaotatud, on lootus 8.koha eest võidelda igati elus.