Kolmandat kohta püüdma24-11-2015

AL_L9842

BC Kalev/Cramo asub täna õhtul kell 18:30 algavas mängus jahtima esimest võitu FIBA Europe Cupi alagrupiturniiril, kui Saku Suurhallis on vastaseks Sofia Lukoil Academic. Võidu korral on Kalev/Cramol võimalus kerkida selle eurosarja tõenäoliselt tugevaimas alagrupis kolmandaks – selleks tuleb muidugi viimases voorus ka Krasnojarski Jenisseist jagu saada. Turniiri järgmisse faasi – top32 ehk vahegruppi – pääsemiseks võidust tõenäoliselt siiski ei piisa. Parimal juhul võivad kalevlased koguda kaks võitu, millest jääb 99%-lise tõenäosusega väheks, et mahtuda Idakonverentsis kahe parima kolmanda koha omaniku hulka. Ent kui ülejäänud gruppides toovad viimaste voorude mängud rea üllatusi (sh näiteks kaotab Rock täna Küprose klubile jms), siis on siiski veel

teoreetiliselt võimalik, et Idakonverentsi (alagrupid H-N) ükski kolmanda koha meeskond ei kogu rohkem võite kui kaks. Et Kalev/Cramo korvide vahe on praegu vaid -21, võib kahe järelejäänud mänguga selle veel positiivseks pöörata. Nii on hetkeseisuga Kalev/Cramo suurimateks konkurentideks edasipääsu osas TÜ/Rock, Siauliai, Utena Juventus, Pieno Zvaigzdes, Larnaca AEK ja Turow ehk meeskonnad, kel hetkel kaks võitu ja positiivne või nullilähedane korvide vahe.

Mäletatavasti kaotas Kalev/Cramo võõrsil Bulgaaria meistrile viimase sekundi kaugviskest 78:80. Viimastes mängudes on Lukoil olnud tasemel – eurosarjas alistati nädal tagasi Jenissei 85:81 (Sakic 18 punkti, 14 lauda, Barovic 17 punkti, 9 lauda, Ratkovica 12 punkti), koduliigas jätkatakse täiseduga. Kolm novembrikuist mängu on võidetud kahekohalise punktivahega.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata.