Koduliigas võiduarve avatud11-11-2016

mdrb

BC Kalev/Cramo alistas Rakvere Spordihallis kindlalt 107:77 (50:48) kohaliku Tarvase ja sai niisiis kirja esimesed kaks võitu tänavusel Alexela Korvpalli Meistriliiga hooajal. Mängu käik (nagu skooristki nähtub) oli võrdlemisi ebatavaline, sest täiesti võrdsele avapoolajale järgnes totaalselt ühepoolne teine poolaeg (selle numbrid – 57:29).
Avaveerandil neli kaugviset (2 Eichfuss, 2 Saaremäel) tabanud “tarvad” läksid esimesele puhkepausile eduseisul 27:25, teisel veerandajal tabas kodumeeskond kaugelt veel kolm korda – seejuures kukkusid sisse nii ava- kui teise veerandi viimase sekundi kaugvisked.
Pärast pikemat vaheaega oli jõudude vahekord aga juba hoopis teine. Kalevlased alustasid teist poolaega 11:2 spurdiga, ja lisasid sellele veerandaja teisel poolel ka 15:3 spurdi ning juhtisid enne viimast mänguveerandit juba 77:60 ning viimased 10 minutit kulusid lõppseisu vormistamiseks.
Kuus kalevlast kogusid kahekohalise punktisumma, enim (17) panustas Martin Dorbek. Mark Tollefsen lisas 14+10 lauda, Demonte Harper lisas 8 punktile 10 korvisöötu. Tarva parimad olid 26 punkti kogunud Justin Baker ja 19 (avapoolajal 17) visanud Timo Eichfuss.
Kalev/Cramol on nüüd viiest mängust kirjas kaks võitu, Tarvasel seitsmest mängust sama palju võite.