Koduliigas kõik kontrolli all07-01-2017

demonte1

BC Kalev/Cramo alistas Alexela Korvpalli Meistriliigas Tartu Ülikooli 85:75 (41:43) ja kuigi võiduprotsendilt on Kalev hetkel Tartu järel napilt teisel kohal, kinnitas tänane võit, et koduliigas liidriks tõusmine on aja küsimus.
Tänase tasavägise kohtumise otsustavad hetked leidsid aset neljanda veerandaja esimese kolme ja poole minuti vältel, mil tartlased eksisid järjepanu kaheksal viskel (lisaks kaks pallikaotust) ning Kalev tegi 7:0 spurdi, asudes juhtima 73:62. Tartu vähendas vahe küll veel kolmele punktile, ent Gregor Arbeti, Demonte Harperi ja Erik Keeduse tabavad kaugvisked kindlustasid Kalevile võidu.
Harperilt täna 22, Rain Veidemanilt 13 ning Keeduselt ja Cedric Simmonsilt 11 punkti. Tartule tõi Janari Jõesaar 15 punkti.
Kalev tabas koguni 13 kaugviset (kolmeseid sooritati 31, lähiviskeid – 30), lauda kontrollis mõnevõrra üllatuslikult Tartu (39:29, ründelauad 14:6), ent visketabavus sai määravaks.
Tartu jätkab liidrina – 13 võitu, 2 kaotust. Kalevil on 16 võitu ja 3 kaotust.