Kindlalt poolfinaali28-10-2016

img_0549

BC Kalev/Cramo alistas OlyBet karikavõistluste veerandfinaalis kindlalt 82:55 (42:36) Avis Rapla ja marssis poolfinaali, kus kohtutakse Betoonimeister/Tskk/Nord ja BC Valga-Valka/Maks&Moorits vahelise veerandfinaali võitjaga. Poolfinaal mängitakse 17.detsembril esialgu teadmata kohas.
Demonte Harper tõi Kalev/Cramole 23 punkti, neist koguni 20 esimesel poolajal. Rain Veideman lisas 16 punkti, neist 13 teisel poolajal, ning Mark Tollefsen, Sten Sokk ja Vitali Ljutõtš 8 punkti, Tollefsen ka 9 lauapalli. Saime magusa revanši kuu alguses Raplas saadud kaotuse eest. Tänase võidu võtmeks olid efektiivne tegevus kaitses ja vankumatu enesekindlus – mida Rapla ka ei üritanud, kalevlased reageerisid koheselt ja mängisid vastaste kõik kaitseformatsioonid kindlalt üle. Otsustavad hetked jäid kolmanda ja neljanda veerandaja algustesse. Teise poolaja alguses tegi Kalev seitsme minuti jooksul 8:2 spurdi, misjärel edu kasvas 12-punktiliseks. Neljanda veerandaja alguses, kui Rapla üritas eelmises kohtumises edu toonud maa-ala kaitset, tabas Rain Veideman kiirelt kaks kaugviset, kasvatades vahe 15-punktiliseks. Kohe realiseeris Tollefsen kiirrünnaku ning vastaste meel murdus. Kalev tegi 14:0 vahespurdi ja viimased neli minutit oli juba formaalsus.
Kalev/Cramo võitis laua 42:31 (ründelauad 13:8, Gladness – 4). Pallikaotuseid tehti vastavalt 10 ja 15 (Bratoz – 5) ning vabavisetest teeniti punkte vastavalt 15 ja 4. Kalev pidi täna läbi ajama ilma Robert Upshaw’ta, kelle kohta peatreener Alar Varrak mängujärgses intervjuus vihjas, et mehel on tuvastatud ootamatu terviseprobleem, mille täpsest olemusest on veel vara rääkida.
Hooaeg jätkub juba esmaspäeval, kui võõrustame VTB-liigas Astanad.