Kindlalt karikafinaalis17-12-2016

veide4

BC Kalev/Cramo teekond kuuenda Eesti karikavõidu suunas jätkus kindla poolfinaalivõiduga, kui BC Valga-Valka/Maks&Moorits alistati 83:60 (44:24). Kalev võitis laua 48:26 ja jääb finaalivastast ootama hilisõhtusest Tartu-Pärnu lahingust.
Avaveerandi keskel 10:0 spurdi teinud ja 14:5 ette läinud Kalev/Cramo enam tagasi ei vaadanud ja purjetas kindla 44:24 poolajavõiduni. Valga viskas esimesel poolajal mööda kõik 11 kaugviset, KC võitis laua 28:13.
Neljanda veerandaja alguses juhtis Kalev juba 39 punktiga, viimastel minutitel suutsid ka piirilinna mängumehed finaalturniiri väärilist mängukvaliteeti näidata, pakkudes publikult nii pealtpanekuid kui tabavaid kaugviskeid.
Aasta tagasi karika finaalturniiri MVP-ks valitud Rain Veideman juhtis Kalevi vägesid 19 punktiga (10 viimasel veerandajal), Harper lisas 18 punkti. Platsile said 12 kalevlast, enim mänguminuteid (21) teeniski Veideman. Valga-Valka poolel kogus Ivars Žvigurs 19 punkti, juba 18 aastat tagasi karikavõitjaks kroonitud Valmo Kriisa sai kirja 5 punkti, 5 (oma meeskonna parim) lauda ja 4 korvisöötu.