Kindlalt kaheksa hulgas22-02-2017

IMG_4816

BC Kalev/Cramo ja TTÜ vaheline Balti liiga kaheksandikfinaali kordusmäng arusaadavalt erilist intriigi ei pakkunud. Oli ju Kalev/Cramol avamängust 38-punktiline edumaa. Seda meeldivam oli, et TTÜ täna favoriidile vapralt vastu hakkas.
Kolme minutiga 2:10 kaotusseisu jäänud TTÜ kogus ennast, jõudis peagi järele ja asus teise veerandaja keskel juhtima 40:39. Poolaeg siiski Kalev/Cramole 49:47. Mängu järel märkiski peatreener Alar Varrak, et avapoolajal lasti vastasel lubamatult palju punkte koguda.
Teine poolaeg kuulus kindlalt Kalevile. Kolmanda veerandaja esimese seitsme minutiga spurtis Kalev 14:2 ja võitis lõpuks kindlalt 92:72.
Vitali Ljutõtšilt lõpuks 23 punkti ja 7 lauda, Erik Keedus lisas 12, Rain Veideman ja Mark Tollefsen 11 punkti. Tavapärasest rohkem mänguaega teenisid ka Timo Eichfuss (8 punkti, 4 lauda 3 korvisöötu) ja Matthias Tass (6 punkti). TTÜ parimad olid 14 punktiga Sander Saare, Toomas Raadik ja Joonas Järveläinen.

Kolmapäeval võõrustab Kalev/Cramo (NB! Kuressaares) veerandfinaali avamängus Riia Barons Kvartalsit, kes sai kahe mängu kokkuvõttes kindlalt (85:54 + 80:82) jagu Jurmalast.