Keskmine tulemus23-12-2015

IMG_9700

BC Kalev/Cramo pääses jõulupuhkusele, olles pidanud kõva, kuigi paraku üsna lootusetu lahingu Euroopa tippklubi Moskva Himki vastu. Kaotati 72:90 (38:46) ehk 18 punktiga. Seni Himkilt saadud üheksa kaotuse keskmine oli 19,9. Tulemus seega pisut parem kui keskmine.

Kalevi parimad olid Rain Veideman 19 ning Rolands Freimanis 17 punktiga, lätlaselt ka 7 lauda ja 4 korvisöötu. Sääretraumat trotsinud Josh Boone kogus 11 punkti ja 13 lauapalli, Sten Sokk 10 ja Janar Soo 8 punkti. Gregor Arbet puudus, et nädalavahetusel vigastada saanud pead säästa, Brandis Raley-Rossi mängus Kalev/Cramo eest on mängitud ja pärast jõulupuhkust siirdub ta uude klubisse.
Himki poolelt tegid enim pahandust Aleksei Šved 19 ja Dmitri Sokolov 13 punktiga.

Kalev/Cramo juhtis suurema osa avaveerandist (sh 7:2 ja 14:10), kuid et veerandaja viimasest kuuest rünnakust neli lõppesid pallikaotuse ja kaks möödaviskega, pääses Himki ette 18:24.
Teisel veerandajal oli Kalevi kaotusseis Petteri Koponeni kahest tabamusest korraks juba 21:28, kuid Soku, Freimanise ja Veidemani korvid vähendasid vahe kahele punktile (29:31). Lihvitud kombinatsioonid viisid Himki ka kümnega (33:43) ette. Veidemani ja Boone’i korvidest saime veel viie peale, kuid Tyrece Rice tabas koos poolajasireeniga seisuks 38:46.

Veideman kogus poolajaga 11, Janar Soo ja Rolands Freimanis 8. Vastastele oli James Augustine toonud 10 punkti.
Kalev oli teinud 8 pallikaotust, vastased 4. Kalev oli saanud 2 ründelauda, vastased 4. Vastased said teha kuus pealeviset enam, mis andiski piisava edumaa.

Teise poolaja alguseks oli külaliste jõulumeeleolu otsas. Nad tabasid seitse viset järjest ja läksid oma teed – 65:43, kui mängitud pisut üle nelja minuti. Sestsaadik oli õhus vaid üks – seegi sümboolne – intriig: kas kaotusnumbrid tulevad enamvähem viisakad? Kokku tegi Himki kolmandal veerandajal 14 kaug- ja 4 lähiviset, kaugvisetest kukkusid sisse pooled.
Neljandal veerandajal kasutas Rimas Kurtinaitis oma staarmängijaid vähem ja ehkki ka varumehed olid näljased, suutis Kalev/Cramo mängu võrdsena hoida, seda tähenduses, et vahe ei läinud masendavalt suureks.

Mängujärgsel pressikonverentsil märkis Rimas Kurtinaitis, et võidu võtmeks oli tõsiasi, et ta sai kasutada 11 mängumeest ja hoida tempot pidevalt kõrgena, samas kui Kalev pidi läbi ajama kaheksa mehega. Alar Varrak sõnas, et uue korvialuse jõuga on kokkulepe lähedal, kuid nüüd tuleb hakata otsima ka uut tagamängijat.