Kauaoodatud võit15-03-2016

IMG_2108

Võimsa avaveerandi teinud ja suurema osa mängust kahekohalise punktivahega juhtinud BC Kalev/Cramo alistas Volgogradi Krasnõi Oktjabri 89:81 ja tõusis turniiritabelis 13.kohale.

Rolands Freimanis panustas võitu 26 punkti ja 7 lauapalli, Shawn King 15 punkti ja 13 lauapalli, Sten Sokk ja Morris Curry samuti 15 punkti. Vastastele tõi Jerry Jefferson 25, Ekene Ibeke 23 punkti. Kalev tegi 30 viga, ent mängujärgsel pressikonverentsil tunnistas peatreener Alar Varrak, et see oligi taktikalne plaan – suruda vastaste liidreid kogu mängu vea piiril. Taktika õigustas ennast. Vastaste peatreener kiitis Kalevi võitluslikkust ja tõdes, et kalevlaste võimas tegutsemine võõras lauas tuli talle halva üllatusena. „Curry ja Sokk olid meie mängijatest kiiremad, sundisid meid palju pallikaotusi tegema. Kalev tegutses hästi ründelauas, tabas 12 kaugviset – need otsustasidki.“

***

Pärast VTB Ühisliigas kodumängudes saadud kuut järjestikust kaotust pulbitsesid kalevlased võidujanust. Just Volgogradi vastu oli Kalevi bilanss seni perfektne – kolm mängu, kolm võitu. Vastased omakorda olid heas hoos – veebruaris-märtsis oli saadud mitu väärtuslikku võitu. Pealegi oli Volgogradil play-offi pääs veel käeulatuses.

Kalev alustas võimsalt. Juba kuuendal minutil rebiti Martin Dorbeki kaugviskest ette 16:6 ja avaveerand võideti koguni 26:10. Selleks ajaks olid kalevlased kätte saanud juba seitse ründelauda ja seda Ühisliiga ühe parima lauavõitluse statistikaga meeskonna vastu.

Nagu tihti juhtub, osutus kiire algedu ohtlikuks. Vastased said enesekindluse tagasi ja vähendasid teise veerandaja keskel vahe neljale punktile. Soku ja Freimanise kaugvisked kasvatasid poolaja lõpuks vahe taas soliidseks – 47:37. Kalev oli kätte saanud 11 ründelauda ja teeninud 17 „teise katse“ punkti.

Kolmanda veerandaja alguses tabas Sokk kaugelt ja pärast Arbeti-Freimanise poolt kahepeale realiseeritud kiirrünnakut oli seis 50:37. Vahe kasvas veelgi. 27. minutil, pärast Freimanise kaugviset oli seis 68:49 ja korraks näis, et kiirustajad võivad hakata saalist lahkuma. Veerandaja lõpetas siiski vastaste 6:0 spurt ja kolmas veerandaeg lõppes 71:59.

Neljanda veerandaja alguses vastaste hoog jätkus. Kalev teenis küll ebasportliku, küll ründevea. Peamiselt vabavisetest punkte teeninud Oktjabr jõudis nelja punkti kaugusele – 71:67, mis tähistas nende 14:0 spurti. Mängida oli aga veel tervelt seitse minutit.

Kuristiku servalt tõmbas meeskonna tagasi Freimanis, kes tabas kaugelt. Sama tegi Sokk ja vahe kasvas 12-punktiliseks.

Neli minutit enne lõppu meelitas Jefferson Freimaniselt viienda vea, tabas ka vabavisked ja vahe oli vähenenud kuuele punktile (79:73).

Päästeingliks osutus seni keskpäraselt tegutsenud, kahenädalase vigastuspausi pidanud Morris Curry, kelle kaks korvi viisid Kalevi taas 11-ga ette. Vaatamata meeleheitlikele pingutustele vastased enam meile ohtlikuks ei saanud. Vahe vähendati korraks küll neljale punktilegi, kuid Sokk ja Curry olid lõpusekunditel vabaviskejoonel kindlad.