Karikavõistluste pronksi võitis Kalev/Cramo24-12-2012

xxarb

Karikavõistluste pronksimängus läksid omavahel vastamisi poolfinaalide kaotajad ehk kaks Tallinna võistkonda Tallinna Kalev ning BC Kalev/Cramo. Valitsev Eesti Meister pani oma paremuse maksma viimasel veerandil, võites kohtumise 64:57

Mänguks oli hästi valmis Tallinna Kalev, kes haaras kohe initsiatiivi ja juhtohjad enda kätte. Cramo näitas rabedat mängu, tehes rohkelt pallikaotuseid, aga mehed olid silmnähtavalt pettunud eilses mängus. Kõikide nende aspektide kokkuvõttes oli Tallinna Kalev esimese veerandaja lõppedes ees 19:9. „See võistkond peab end sisemiselt ära ravima. Praegu on põhiprobleem võistkonna sees. Keegi pole kellegagi tülis. Lihtsalt pole head keemiat,“ rääkis Alar Varrak mängujärgselt.

Teisel kümnendil kasvatasid Kalle Klandorfi hoolealused oma eduseisu veelgi ning vahepeal olid nad juba poolega ees. Kalev/Cramo ei visanud püssi põõsasse ning mida minut edasi, seda paremasse hoogu satuti ning poolajaks oli vahe kahanenud 5-punktiliseks, seisuks 32:27.

Poolajapausil toimus kolmepunktivisete finaalvõistlus, kuhu jõudsid eilsete eelvõistluste kolm paremat – Indrek Kajupank, Mihkel Kurg ja Martin Dorbek. Külmalt riietusruumist meeskonna nõupidamiselt tulnud Dorbek võitis Gert Kullamäe nimelise karika teistkordselt, visates 17 punkti.

Kolmandal veerandi keskpaigas läks Rait Keerlese korvist esmakordselt juhtima Kalev/Cramo. Valitsev Eesti Meister ei suutnud siiski initsiatiivi enda kätte haarata. Tallinna Kalev püsis kindlalt nende tuules ning kolme veerandaja järel oli Cramo ees 44:43. Viimasel kümnel minuti läks alustuseks jällegi juhtima Tallinna Kalev. Seejärel haaras Kalev/Cramo härjal sarvist ning tasa ja targu surus Cramo oma mängutempot peale. Kuigi kõik tuli väga raskelt ja vaevaliselt, kasvatas Kalev tasapisi edu, võites kohtumise 64:57.

Kalev/Cramol jõudis kahekohaliste punktideni neli meest. Neist parim oli Gregor Arbet 17 punktiga. Frank Elegar lisas 13, Rait Keerles 12 ning Gary Wilkinson 11 punkti. Elegar korjas lauast lisaks 14 lauapalli, tehes kaksikduubli. Kalevlased ei saanud kuidagi oma vabaviskeid sisse, visates neid 50%-lise täpsusega. Tallinna Kalevi resultatiivsemad olid Raido Roos 13 ning Marc Campbell ja Emmanuel Okoye, mõlemad 11 silmaga.