KARIKAS ON MEIE!20-12-2015

karikavoit

Pärast seitsme-aastast ootamist kuulub Eesti karikas taas BC Kalev/Cramole. Kuressaares peetud karikafinaalis alistati Tartu Ülikool/Rock kindlalt 73:55 (34:24).

Täna vaid seitsme mehega läbi ajanud Kalev/Cramo poolel hiilgasid kaks meest: Rain Veideman kogus 26 punkti (visked 10/16), Martin Dorbek aga sai kirja Ricky Rubio väärilised numbrid: 10 punkti, 5 lauda, 6 korvisöötu ja 7 vaheltlõiget. Korraliku mängu tegi ka Rolands Freimanis – 16 punkti, 9 lauda, finaalturniiri MVPks tunnistati aga 8 punkti ja 10 lauda kogunud Josh Boone.

Rockile tõi Gert Dorbek 15 punkti. Tänavune omavaheline seis on nüüd 2:0 Kalev/Cramo kasuks, alates kahe aasta tagusest karikafinaalist on kohtutud 17 korda ja Kalev/Cramo on võitnud neist 9.

***

Tasavägist ja kahe suure konkurendi intrigeeriva vastasseisu väärilist mängu jagus seekord vähem kui 20 minutiks. Kuigi avaveerandi võitis Rock 13:12 (Kalevil õnnestus saada vaid üks ründelaud), kuulus teine poolaeg juba Kalev/Cramole. 21:20 seisult jäeti Rock ligi viieks minutiks kuivale ning Kalev sai ette 29:20. Poolaeg võideti 34:24. Teisel veerandajal tegid tartlased kuus pallikaotust, Kalev ei ainsatki. Pärast vaheaega kuulus mäng täielikult Kalev/Cramole – 9:0 spurt kasvatas vahe 19-punktiliseks. Seejärel mäng tasakaalustus, Rock pingutas kõvasti ja nende 7:0 vahespurt vähendas vahe 13 punktile, neljandal veerandajal jõuti juba 10 punkti kaugusele ja mängida jäi veel tervelt 7 minutit. Väsimus hakkas tunda andma – Kalev/Cramo oli läbi ajanud seitsme mehega, vastastel oli käe valgeks saanud üheksa meest. Murrang jäi siiski saabumata, sest otsustavatel hetkedel eelistas pall ikka ja jälle rõngast välja vupsata. Rohkem kui neljaks minutiks kuivale jäänud Kalevi päästis Arbeti kaugvise seisuks 63:50 ning Sten Soku ja Rain Veidemani korvid käristasid vahe taas suureks. Peatreenerina oma esimese Eesti karikavõidu saavutanud Alar Varrak: „Võitsime teenitult. Kontrollisime mängu kõik 40 minutit. Üks neljast eesmärgist on nüüd täidetud.“ Mis puudutab Josh Boone’il täna välja löönud säärelihase valu ja Gregor Arbeti peavigastust, märkis Varrak: „9-10 mehe rotatsioonist ei tulnud eile midagi välja, pidime täna mängima seitsmekesi. Loodan, et mehed, kes täna haiget said, suudavad Himki vastu veel endast viimase anda ja siis tuleb pikem paus.“