Karikas on meie!18-12-2016

harper-yartu

BC Kalev/Cramo krooniti teist aastat järjest ja kokku kuuendat korda Eesti karikavõitjaks. Pärnu Spordihallis toimunud finaalkohtumises alistati Tartu Ülikool 71:66 (41:23). Finaali kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistati Demonte Harper, kes panustas võitu 16 punkti, 9 lauapalli ja 5 korvisöötu. Cedric Simmons lisas 13 punkti ja 9 lauda ning Mark Tollefsen 10 punkti ja 7 lauda. Tartu parim oli Mandell Thomas 19 punktiga.

Kalev domineeris avapoolaega täielikult ja võitis selle 18 punktiga. Seejuures tabasid tartlased 35st viskest vaid 7. Kolm minutit enne poolaja lõppu oli seis koguni 40:16 ja miski ei viidanud sellele, et mängust võiks veel finaali vääriline lahing kujuneda. Pigem oli küsimus selles, mida põnevamat võiks saali kogunenud publikule pühapäeva õhtu sisustamiseks soovitada.

Ometi tõestasid tartlased juba teist korda sel hooajal, et Kalev/Cramo vastu suudavad nad kõige paremat mängukvaliteeti näidata seisus, kus kirstukaas on piltlikult öeldes juba kinni löödud ja muldki peale aetud. Tartlased võitsid kolmanda veerandaja 23:15, kuid see oli alles suure tagasituleku algus. Viimasele mänguveerandile mindi seisul 56:46 ning Kalev jäi ligi neljaks minutiks kuivale. Ainsaks – ja tagantjärgi öeldes – piisavaks lohutuseks oli see, et Tartu tabas selle nelja minuti jooksul vaid kaks viset, vähendades vahe viiele punktile. 6:12 enne lõppu tabas Ljutõtš kolmese, pannes alguse Kalevi otsustavale 11:2 spurdile (Sten Sokult sel perioodil kaks tabavat kaugviset), misjärel seis oli 67:53 ning mängida alla kolme minuti. Uskumatu küll, aga seegi seis ei pannud tartlasi vastupanust loobuma. Vähem kui minutiga tehti omakorda 6:0 vahespurt ja vähendati vahe kaheksale, seejärel tabas ka Milka ning viimase minuti alguses oli Kalev ees 67:61. Minutiga võib teatavasti juhtuda absoluutselt kõike ja korvpallis peaaegu kõike. Cedric Simmonsi korvile vastas tabava kaugviskega Jõesaar ning pärast Sten Soku eksimusi vabaviskejoonel vähendas Milka vahe vaid kolmele – mängida jäi 23 sekundit. Demonte Harper viskas esimese vabaviske mööda, keskendus pikalt ja … tabas. Tartlaste järgmisel rünnakul Thomas aga eksis ning alles 11 sekundit enne lõppu võis tõdeda, et mäng on tehtud.

Eraldi väärib märkimist, et Gregor Arbetile oli tänane karikavõit juba viies.