Kaotusteseeria sai jätku20-10-2013

abbot_porgatamas

BC Kalev/Cramo ebaedu rahvusvahelistes sarjades jätkub. VTB Ühisliiga kolmandas voorus jäädi Saku Suurhallis ülimalt võitluslikuks kujunenud mängus numbritega 84:92 (32:53) alla BC Nižni Novgorodile. Tyshawn Abbott kogus hiilgavad 35 punkti, Armands Škele lisas 17 ja Tanel Sokk 10 punkti. „Kaksiktornid“ Frank Elegar ja Bamba Fall kogusid vastavalt 6 ja 5 punkti, patustades nii pallikaotuste kui möödavisetega.

Võitjate parim oli sloveen Primož Brezec 18 punktiga. Vladimir Ivlev lisas 14, Brandon Paul 13 ja veel kolm mängumeest 11 punkti. Siinpool ookeani esimese ametliku mängu pidanud endine NBA-mees Luke Babbitt veetis platsil neli minutit, kuid kätt valgeks ei saanud.

Võidunäljane Kalev/Cramo alustas hästi. Armands Škele korvidest juhiti 2:0, 5:4 ja 7:6. Järgnes aga mõõn ka vastased rebisid ette 7:12 ja 10:19. Avaveerand lõppes 14:22.

Tanel Soku ja Ty Abbotti korvid hoidsid mängu tasakaalus kuni teise veerandaja keskpaigani. Kui mängitud 14 minutit, oli seis 26:28. Paraku järgnes täielik kinnijooksmine – kalevlased viskasid mööda järjest seitse viset ja vastane kasvatas vahe 16-punktiliseks – 26:42. Brezeci ja Pauli korvid avapoolaja viimasel minutil käristasid Kalevi kaotusseisu veelgi suuremaks. Poolaeg lõppes 32:53.

Ometi tuli Kalev/Cramo mängu tagasi ja kuidas veel! Seisult 35:59 spurtis kodumeeskond kõigest nelja minutiga 19:0! 11 punkti panustas neil minutitel Ty Abbott. Veerandaja viimastel minutitel viskas Abbott vähem kui minutiga veel 8 punkti – kokku temalt sel veerandajal seitsme minutiga 19 punkti.

Viimast mänguveerandit alustati seisult 65:68. Kalev jätkas võimsalt. Armands Škele ja Abbotti korvidest mindi juhtima 69:68 ja ka 71:70. Paraku, nagu on juhtunud varemgi, ei suudetud šoki äärele viidud vastasele surmahoopi anda, vaid kaotati pea. Kiirustatud visked, läbimõtlemata söödud, eksimused vabavisetel ja kui mängida oli jäänud neli minutit, juhtisid külalised Volga äärest 73:82.

Kalev ei murdunud. Abbott tabas vabavisked ja järjekordse (oma viienda) kolmese ning kaks minutit enne mängu lõppu oli seis lootusrikas – 79:82. Siis sai sinisärkide jaks otsa. Mängu viimase 70 sekundi vältel sai Kajupank kulbi, Fall eksis neljast vabaviskest kolmel ning Abbott ja Škele tabasid kahepeale viiest pealeviskest vaid ühe, viimased kaheksa punkti vabavisetest teeninud külalised pääsesid seekord ehmatusega.

Zoran Lukic: „Ma olen küll rahul võiduga aga mitte mänguga, eriti teise poolajaga. Me kaotasime kaks mängujuhti lühikese aja jooksul ja see valmistas meile palju peavalu. BC Kalev/Cramo on igati hea võistkond ning ma arvan, et väga raske vastane paljudele teistele võistkondadele samuti.”

Alar Varrak oli peale mängu silmnähtavalt löödud: „Ma tõesti uskusin, et täna me suudame võita hoolimata kehvast avapoolajast. Kartus kaotada on suur paraku ja eks sealt tekib psühholoogiline ebakindlus, mis esimesel poolajal ka avaldus ja mõjus ka lõpptulemusele. Me ise oleme siiski need liigad valinud ja võib olla mõni pole me valikutega rahul, kuna iga võit neis liigades on tegelikult ikkagi saavutus, kuna me oleme ilmselt mõlemas välisliigas kõige väiksema eelarvega meeskond ja vastased on kõik väga hästi komplekteeritud. Variant B oleks mängida Balti liigat ja saaksime, siis ilmselt 75% võitudest aga ma ei pea seda õigeks minna kergema vastupanud teed. Meie mängitavad liigad on ikkagi väga suur proovikivi kogu meeskonnale, fännidele, sponsoritele ja teistele kellele me käekäik korda läheb, kuna ilmselgelt kerge pole neis läbilööki saavutada. Me peame uskuma, et suudame siiski võite hakata võtma ka neis liigades, kus me täna mängime. Kolmapäeval on juba uus raske katsumus ning ma usun, et me suudame lõpuks võidusoone üles leida.“