Kalev/Cramo võttis G4S KML-is kindla võidu01-02-2013

2013.02.01_valga

G4S Korvpalli Meistriliigas võõrustas Valga/Maks & Moorits valitsevat Eesti meistrit Kalev/Cramot. Kalev juhtis pea terve mängu ning võttis lõpuks lihtsa 70:48 võidu.

Esimesest veerandaega alustati tasavägiselt. Meeskonnad alles otsisid oma mängu ning tehti rohkelt praaki. Kui algul oli aktiivsemaks pooleks Valga, siis veerandi teises pooles sai oma mängu käima ka Kalev ning pisikesele pausile mindi nende 15:11. Teisel kümnendil hoidis Kalev/Cramo juhtohjasid kindlalt enda käes. Valga hakkas valitsevale Eesti meistrile julgelt vastu, kuid oli poolajaks siiski 32:28 kaotusseisus.

Pärast riietusruumist tagasitulekut oli Alar Varrak teinud oma meeskonna mängu mõned korrektuurid ning Kalev hakkas aina rohkem oma mängutempot peale suruma ja ühtlasi eduseisu kasvatama, juhtides enne otsustavat veerandaega 53:40. Viimane veerand oli vaid tulemuse vormistamiseks. Valga/Maks & Moorits ei suutnud üllatust teha ja Kalevit võita. Lõpusireeni kõlades ilutsesid tablool Cramo 70:48 võidunumbrid.

Alar Varrak lausus Delfispordile antud intervjuus: „Esimene poolaeg ei olnud meie poolt kõige parem esitus. Asi jäi keskendumise taha, ei olnud täielikku pühendumust. Aga poolajal sai jutud tehtud ning mehed tulid teise olemise ja hingamisega. See kajastus ka tabloo peal.“

Kalevi parim oli teist mängu järjest Gary Wilkinson, kes viskas 20 punkti ja ja korjas lauast 8 palli. Teda toetasid Armands Škele 15 ning Ty Abbott 13 silmaga. Raitis Grafs ja Veljo Vares olid Valga/Maks & Mooritsa resultatiivsemad, visates mõlemad 12 punkti. Edgars Cunda lisas 11 silma.