Kalev/Cramo võitis koduses liigas TÜ/Rock’i 69:6428-03-2013

Bamba Rock

Kalev/Cramo alistas kolmapäeval Saku hallis peetud G4S KML liigas koduse põhirivaali TÜ/Rocki 69:64.

Meeskonnad kohtusid omavahel alles teist korda sel hooajal, esimese mängu Tartus oli Rock võitnud kolmepunktilise paremusega.

Rock alustas mängu hästi, peamine skooritegija oli Joosep Toome, kelle eestvedamisel võitsid tartlased avaveerandi 21:13. Seejärel suutis Kalev/Cramo oma kaitset korrigeerida ning lubas vastasel visata teisel veerandil kõigest 5 punkti. Poolajaks juhtis Kalev 29:26.

Kolmas veerand kuulus juba täielikult Kalev/Cramole.  Eriti ilmestas seda Kalevi domineerimine korvialuses mängus. Bamba Fall näitas oma hiilgavat visete blokeerimise oskust, kogudes mängu lõpuks 6 “kulpi”.  Kokku blokeerisid kalevlased 10 vastaste viset.

Neljas veerand algas seisult 48:37 ning oli pigem mängu vormistamise küsimus. Mängu lõppskoor 69:64 Kalevile.  Viis meest (Fall, Elegar, Wilkinson, Sokk, Dorbek) kogusid Kalevi ridades kahekohalise arvu punkte. Frank Elegar domineeris lauas, võttes 15 lauapalli.  Miinuspoolele võib kanda kehva kolmeste tabavusprotsenti – Kalevil tabas 8st 1, Rockil 17st 2 viset.

Rocki mängijatest viskasid Egidijus Dimsa 18 ja Joosep Toome 14 punkti.

Juhul kui Kalev kahes viimases põhiturniiri mängus (Hito ja TTÜ-ga) ei väärata, kuulub põhiturniiri võit Kalev/Cramole.

Järgmine mäng on Kalev/Cramol sel laupäeval Jõhvis, kus kell 17.00 kohtutakse Hito-ga.