Kalev/Cramo teenis võidulisa G4S Meistriliigas, alistades raskes mängus TYCO Rapla30-12-2012

rapla_kal

Ainsas laupäevaõhtuses G4S Korvpalli Meistriliiga kohtumises läksid omavahel vastamisi karikavõistluste teine ja kolmas meeskond ehk TYCO Rapla ning BC Kalev/Cramo. Pärast pingelist heitlust võitis mängu Kalev 80:74.

Kohtumiseks oli hästi valmis Kalev/Cramo, kes pakkus alguses Sadolini spordihoonesse kogunenud publikule rohkelt pealpanekuid, haarates sellega juhtimise kiirelt enda kätte. TYCO Rapla sai ka seejärel oma mängu käima ja varsti oli vahe kahenenud punktiliseks. Veerandaja teisel poolel oli jällegi kindlam Kalev, kes juhtis esimese veerandi järgselt 18:11. Teisel kümnendil vähendas kodumeeskond jällegi mitmel korral oma kaotusseisu, kuid kalevlased leidsid nende rünnakutele alati vasturohtu, juhtides poolajapausile minnes 39:26.

Pärast riietusruumist tagasitulekut läks Rapla täismaja publiku ees aina paremasse hoogu. Kalevi mäng seevastu lagunes täielikult. Esimesel poolajal näidatud ilus meeskondlik mäng ei tulnud teisel poolajal üldse välja. Tänu Keerlese ja Wilkinsoni korvidele oli enne otsustavat kümmet minutit ees siiski Kalev, seisuks 58:54. Viimasel veerandajal läks esimest korda kohtumise jooksul juhtima Rapla. Kalev/Cramo võttis lõpuminutitel end uuesti kokku ning tänu Gary Wilkinsoni tabavatele vabavisetele võttis võidu 80:74. Kahjuks vigastas Rait Keerles mängu lõpuminutitel alaselga ning vajus põrandale. Vigastuse tõsidus ei ole hetkel veel teada.

Alar Varrak oli mängu lõppedes veidi murelik: „Poolajal arvasime, et mäng on läbi. Ei saa lohakalt mängida. Esimesel poolajal mängisime hästi, kõik toimis. Viskasime vabadelt kohtadelt mööda, tegime lolle pallikaotusi, kuid siiski juhtisime. Kuid tulime kolmandal veerandil mängu ja ei saanud enam hakkama. See oli minu viga ning järgmine kord tuleb järelikult teistmoodi läheneda.“

Kalevi resultatiivsemad olid Gregor Arbet 16 ning Gary Wilkinson 15 punktiga. Rait Keerles ja Bamba Fall lisasid mõlemad 11 silma. Hea mängu tegi ka Keith McLeod, kes viskas 7 punkti, andis 9 resultatiivset söötu ning võttis lauast 6 palli. TYCO Rapla suurim korvikütt oli 17 punktiga Illimar Pilk. Teda toetasid Andre Pärn ja Martin Paasoja 14 ning Rait-Riivo Laane 10 silmaga.