Kalev/Cramo – Tarvas 1:010-04-2017

cra10

BC Kalev/Cramo alustas Alexela Meistriliiga play-offi ülekaaluka 102:74 (51:37) võiduga Rakvere Tarvase üle. Kolme võiduni peetav seeria jätkub neljapäeval Rakveres.
Tarvas osutas valitsevale meistrile südi vastupanu 25 minutit. Seejärel, seisult 61:49, spurtis Kalev/Cramo 15:3 ning neljanda veerandaja alguses veel ka kiirelt 8:0, misjärel vahe kärises 30-punktiliseks ehk samasse suurusjärku, nagu selle võitluspaari puhul viimasel ajal tavaks. Jalavigastust raviva Sten Sokuta mänginud Kalev/Cramol oli Tarvase lühikese koosseisu vastu kohati kaitses päris keeruline ja küllap ei olnud tänaseks vastasseisuks kõigil meestel just lihtne endast maksimumi välja pigistada. Õnneks on tee meistritiitlini veel üsna pikk ja häälestuse kallal jõuab veel tööd teha.
Vitali Ljutõtš tõi täna 21, Martin Dorbek 18 ja Branko Mirkovic 16 punkti, lisaks 8 korvisöötu. Kõikvõimalike “ekspertide” lohutuseks, kes viimasel ajal tundnud puudust Matthias Tassi mängu nautimisest, teenis tulevikumees täna 23 mänguminutit ning kogus 7 punkti ja 7 lauda (visked 2/6). Käe said valgeks kõik kümme platsil käinud kalevlast, 100 punkti piirini jõuti Egert Halleri korvist.
Tarvas, kes mängis täna oma liidri Mario Paisteta, teenis enim punkte Tõnis Peili (18), Karl-Johan Lipsu (16+12 lauda) ja Siim-Markus Posti (14+5 res.söötu) käe läbi.