Kalev/Cramo superpartiist seekord Euroopa tippklubi vastu ei piisanud29-10-2013

goudelock_vlad_abbot

Eurocupi alagrupiturniiri kolmandas voorus võõrustas BC Kalev/Cramo hirmtugevat Kaasani Uniksit ja kaotas 72:81 (33:43). Saatuslikuks sai ühepoolne avaveerand, mille kodumeeskond kaotas koguni 12:31. Sestsaadik vahe aina vähenes – kolmandal veerandajal jõudis Kalev koguni kolme punkti kaugusele, ent lõpuni suutis Uniks suhteliselt turvalist vahet hoida.

Frank Elegar tabas nii väljakult kui vabaviskejoonelt kõik visked ja kogus 19 punkti, Vlad Moldoveanu lisas 18, Devin Gibson ja Ty Abbott 9 punkti. Võitjate poolel säras mullu NBAs debüteerinud Andrew Goudelock 20 punktiga. Kreeklased Ian Vougioukas ja Kostas Kaimakoglou lisasid vastavalt 15 ja 10 punkti. Suurem osa statistilistest näitajatest olid võrdsed, vahe tuli sisse vabavisetest, mida Kalev tabas 13 (14st), vastased 22. Uniks hiilgas ka kaugvisetel, tabades 15st 7 (Kalev 19st 5).

Parafraseerides klassikat – kui Kalev mängima hakkas, oli vastastel juba pool võitu käes. Kalevlased tegid avaveerandil kuus pallikaotust ja Uniks rebis ette 7:0, 17:4 ja võitis lõpuks 31:12, olles tabanud mängust 12st viskest 10. Uniksi poolel olid skoori teinud juba seitse meest.

Õnneks ei visanud kodumeeskond püssi põõsasse ja kinkis saali kogunenud 2200 pealtvaatajale korraliku elamuse. Gibsoni ja Elegari korvidest tehti teise veerandaja sissejuhatuseks kiire 7:0 vahespurt ning sestsaadik mäng sisuliselt tasakaalustus, üksnes „tasakaalupunkt“ oli keskeltläbi 10 punkti võrra Uniksi poole kaldu. Poolaja lõpuks oli tablool seis 33:43.

Teist poolaega alustas Kalev lausa võimsalt. Kolme minutiga mängiti vastased üle 11:4 – ridamisi tabasid Moldoveanu, Gibson, Skele ja Abbott ning seis oli 44:47. Luke Harangody pallikaotus andis Kalevile ka võimaluse viigistada, kuid see ei õnnestunud. Selle asemel käivitasid Nikos Zisise ja Andrew Goudelocki korvid ning Vladimir Veremejenko pealtpanek vahe kiiresti taas 9-punktiliseks. Veel tõid Moldoveanu kaug- ja Elegari lähitabamus Kalevi  nelja punkti kaugusele (51:55), ent veerandaja lõpuks oli seis 54:63.

Ka neljandal veerandajal suutis Kalev nimekaid vastaseid kõvasti survestada. Kaks korvi panustasid nii Skele, Elegar kui Moldoveanu ning kui mängida jäi kaks ja pool minutit, oli kaotusseis vaid viis punkti – 67:72. Goudelocki korvile vastas Elegar korvi ja vabaviskega ning 1.18 enne mängu lõppu oli seis 70:74. Paraku võttis Uniksi tänavuse liidri Goudelocki tabav kaugvise juba järgmisel rünnakul Kalevilt võimaluse mäng sensatsiooni-sadamasse tüürida. Viimasel minutil püüdsid kalevlased vahet vähendada „taktikaliste vigade“ abil, kuid vastupidiselt soovitule vahe hoopis kasvas. Lõppnumbrid 72:81 vormistas Uniksi tituleerituim mängija Chuck Eidson vabavisetest.

Vastaste peatreener Andrea Trinchieri oli pärast mängu selgelt heas tujus, kuna ta kartis täna oma sõnul rasket mängu. „Kalev/Cramo hoolimata oma väiksest eelarvest on ohtlik kõigile eriti kodusaalis. Me suutsime, siiski mängu lõpuni kontrollida ja võidu seekord ära võtta. Hoolimata sellest, et me oleme hetkel kõik mängud võitnud on me peamine eesmärk saada kogu meeskond ühes rütmis hingama. Alles seejärel võime hakata mõtlema pikemaajalistele eesmärkidele.“ Uurides keda ta Kalev/Cramost ja enda mängijatest esile tooks oli ta enda mängijatest kõige rohkem rahul Nikita Kurbanoviga, kes neutraliseeris Skele. Samuti avaldas talle muljet Frank Elegari mäng.“

Alar Varraku sõnul jäi täna veidi puudu v-o õnnest, et suur üllatusvõit vormistada lõplikult. Samuti v-o mõnel hetkel tegid vilemehed veidi liiga kodumeeskonnale. Ometi üldjoontes on ta meeskonna edasiminekuga tervikuna rahul ning usub, et meeskond on valmis suurte satsidega võitluseks.

Mängu üheks kangelaseks kerkinud Vlad Moldoveanu arvas pärast mängu, et ta mäng oli täna ennekõike agressiivne, mis tõi ka edu. Meeskonna suure algse mõõna kohta arvas ääremängija, et küllap edaspidi suudetakse välja mõelda kuidas sellist mõõna vältida ning meeskonnas peaks potentsiaali veel omajagu olema. „Meil on korvi all kolm suurepärast mängijat ning täna olime mina ja Frank head, kuid järgmine mäng võib juba Bamba hoopis tulistada 20 silma,“ lisas Vlad.