KALEV/CRAMO – RAPLA 1:012-05-2017

IMG_1119

Igakevadine Eesti spordiaasta suursündmus, Alexela KML finaal, algas staatusele vastava intriigiga – Kalev versus Rapla (ainus meeskond, kelle vastu põhiturniiril miinusesse jäädi!), Varrak versus Kuusmaa (kaks kolmekordset meister-treenerit), Eesti pealinn versus korvpallipealinna tiitlile igati vääriline Rapla. Pluss kõik muud mõeldavad ja finaali konteksti sobilikud epiteedid.

Finaali vääriline oli ka mäng ise – jagus efektseid pealtpanekuid, ahhetama panevaid kulpe, võitlust viimsete energiavarude ammendumiseni. Mis aga peamine – Kalev/Cramo alustas vägeva 72:52 võiduga. Kui tänavust karikamängu mitte arvestada, polnud Kalev juba kaks aastat Raplast nõnda suurelt jagu saanud.
Kuigi mängu eel jagus erinevaid arvamusi, kes täna peale jääb, oli pärast seda, kui korvpalliliidu esindaja söandas avalikult Raplale panuse teha, enamvähem selge, et Kalevi võit on vormistamise küsimus. Kergelt siiski midagi ei tulnud. Avapoolajal pea perfektselt peatreeneri nõudmisi järginud Rapla mängumehed domineerisid ja juhtisid pea terve avapoolaja, parimal juhul viie punktiga. Hoida Kalev poolajal 30 punkti peal oli mõistagi saavutus.

Teisel poolajal muutus mängupilt tundmatuseni. Kalev alustas kolmanda veerandaja keskel võimsat 16:1 spurti ning viimasele vaheajale mindi seisul 54:41. Kõnealuse nelja ja poole minuti vältel viskasid külalised mööda üheksa viset, Kalev seevastu tabas 5/6.
Sven Kaldre kaugvise kaheksa minutit enne lõppu vähendas vahe veel kaheksale ja korraks täitus Saku Suurhalli õhk taas pingega, ent seda vaid viivuks. Branko Mirkovic tabas kahel järjestikusel rünnakul kaugviske, alguse sai uus 11:1 spurt ning lõppnumbrid, nagu juba öeldud, tähistasid 20-punktilist võitu.

Cedric Simmonsilt lõpuks 14+10 lauda, Mirkovicile 14+5 korvisöötu, Sten Sokult 10 punkti + 5 lauda + 6 korvisöötu, Erik Keeduselt ja Vitali Ljutõtšilt 8 punkti. Raplale tõi Kaldre 11, Suarez ja Bratoz 10 punkti.
Finaalseeria teine mäng juba pühapäeval, taas Saku Suurhallis.