KALEV/CRAMO – PÄRNU 2:0!02-05-2017

sten

BC Kalev/Cramo jätkas Alexela Korvpalli Meistriliiga poolfinaalseeriat võimsalt, kui seeria teises mängus saadi võõrsil jagu Pärnu Sadamast 77:67 (37:30). Viimasel ajal kõikvõimalikest mõeldavatest ja mõeldamatutest kohtadest välja ilmunud “ekspertidele” vajutas mehise ninanipsu Sten Sokk, kes kogus suurepärase visketabavuse (9/13) juures 23 punkti. Cedric Simmons lisas 19, Branko Mirkovic 14 ja Vitali Ljutõtš 9 punkti. Kalev tabas 10 kaugviset (26st). Pärnule tõi Domagoj Bubalo 20 silma. Seeria kolmas ja loodetavasti viimane mäng toimub reedel ning kujuneb igal juhul Eesti spordi suurpäevaks, sest taas avatakse legendaarne Kalevi Spordihall ja just seal mäng toimubki. Ootame täismaja!
Tänase mängu käik oli Kalevi poolt vaadates võrdlemisi hüplik. Avaveerandil juhtis Kalev vaid minut ja 15 sekundit, Pärnu domineeris, kuigi suurt edumaad ei saavutatud. Teise veerandaja lõpetas Kalev 17:7 spurdiga (Sokult 12 punkti) ja võitis poolaja 37:30.
Kolmanda veerandaja alguses tõi Simmons kiiresti 7 punkti järjest ja vahe kärises kümnele punktile, kuid Pärnu jõudis peagi taas kolme punkti kaugusele. Veerandaja lõpuks oli Kalevi eduseis 59:50. Viimast mänguveerandit alustas Kalev 7:0 spurdiga, edumaa kasvas 16 punktile, kuid pärnakad võitlesid vapralt lõpuni. Viis minutit enne mängu lõppu vaid seitse, viimasel minutil korraks isegi kuus punkti, kuid võitjas siiski kahtlust ei tekkinud. Seis on 2:0. Võimalik, et juba reede õhtuks on finalistid selgunud. Kohtumiseni Kalevi Spordihallis!